Gönderiniz postada kaybola bilirmiş | Gazi TV

Gönderiniz postada kaybola bilirmiş

Bu haber 21 Eylül 2013 - 10:31 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Gönderiniz postada kaybola bilirmiş

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Mehmet YOZCU’nun köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz

Evet bunu posta işletmeleri memuresinden duyuyorum şahsım olarak.

Gönderiniz postada kaybola bilirmiş.

Evet bunu posta işletmeleri memuresinden duyuyorum şahsım olarak.

Çocuklarımın 2013-2014 yılı eğitim yardımlarını ala bilmesi için SGK kurumu bizlerin elinden teyit niyetine öğrenci belgeleri istiyor her yıl evet her yıl…

Günümü ayırdım evrakları ayarladım dilekçemi yazdım zarfına özenle yerleştirdim.

İçindeki umutla SGK’na yollanmak üzere…


Posta işletmelerine giriyorum öğleden önce gazi öncelik hakkını kullanmıyorum kalabalığa rağmen rahatsızda olsam beklemeye niyetliyim sıramı.bazan o sıra hakkından bile azar işitiyoruz malum hepiniz biliyorsunuz.sıram geliyor ve gönderi mektubumu memure hanıma uzatıyorum memure hanım alır almaz yorgun ve sinirli haliyle beyefendi gönderinizi kayıtlımı yoksa normal mi v.s göndereceksiniz diye bir bilgi sıralaması yaptı.


Şaşırmıştım çünkü konuya yeniydim.memure hanım tekrar anlattı normal gönderirseniz postanız kaybola bilir zamanında gitmeye bilir akıbetinden dem vurdu.kayıtlı gönderirsem yarın adrese teslim…yok süper kayıtlı gönderirsem anında takipli teslimat v.s. donup kalmıştım.


Gönderi ücretlerini sordum normal gönderi 1 tl kayıtlı gönderi 5 tl süper kayıt …tl.o 5 tl olmasa daha başka yanardım.


İnatlığım tutmuştu normal gönderecektim ve öylede yaptım memure hanım bakın beyefendi eğer normal gönderirseniz bu mektup gitmedi sayarsın ben karışmam bak diyordu.daha da şaşırmıştım devletin kurumunda güvensizlik çanlarını çalmaya mı başladıydı nede olsa bedava göndermiyordum.yoksa posta işletmeleri paramı kazanamıyordu nedenler gitti geldi kafamda.


Bakalım bizim posta nerede şimdi?…çocuklarımın geleceği ile ilgili evrak kayıp olursa benmi suçluyum kayıp ederse posta işletmeleri mi?yeniden yollamak için başamı döneceğim?


Biliyorum ki bilişimin ilerlemesi posta hizmetlerine eski günlerini aratıyordu ama bizi bu posta işine mecbur bırakan neydi.


Bırakın 5 tl’yi 1 tl!sini bile postaya gönderi için ekmek parasından ayırmakta zorlanan şehit ailelerimiz gazilerimiz var.daha bunun köyden şehre gelmesi gereken şehir merkezine ulaşması gereken olmadı yanında birilerini götürmek zorunda olan mağdur kesim gazileri.


Birilerini bulsam da şu evrakları göndertsem diyen yatağa mahkum kardeşlerim sesinizi duyuyorum.


Şimdi buradan sayın Bakanım Fatma şahin hanıma ayrıca SGK’mu başkanlığına sesleniyorum bu öğrenci belgelerinin merkezi kontrolü yok mu oradan takip edilemez mi mağdur insanların eziyet çekmesi giderilemez mi?


Böyle bir geri kalmış konuya devlet büyüklerimin en kısa sürede çözüm üreteceğine gönülden inanıyorum saygılarımla….


          GAZİ

MEHMET YOZCU

Yorumlar

Yorumlar