Gidenin arkasından konuşmak…!!! | Gazi TV

Gidenin arkasından konuşmak…!!!

Bu haber 02 Mayıs 2013 - 16:04 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Gidenin arkasından konuşmak…!!!

Gazi E. J. Astsb. Hüseyin Hüsnü ÇINAR’ın kaleme aldığı yazısını sizler için yayımlıyoruz…

Gidenin arkasından konuşmak…!!!

 

Sezai OKAY’ı Bursa Şube başkanlığı yaptığım dönemde tanımıştım, açık sözlü, mert, sözünü hiç kimseden esirgemeyen adam gibi bir adamdır. Sezai OKAY bazı kişiler gibi makam, mevki ve kariyer ihtirasları olan bir şahsiyet değildir. Zaten “yeterli” makam, mevki ve kariyere sahiptir. Sezai OKAY benim için çok iyi bir dost olmuştur, her daim de öyle olacaktır.

 

OKAY ailesinin tek erkek evladı Zeki Burak OKAY 01 Eylül 2006’da Hakkâri Çukurca J. Sınır Taburunda mevzide nöbet sırasında bugün “müzakere” edilen hain bölücü terör örgütü tarafından şehit edilmişti.  Türkiye’de ilk kez bir şehit ailesi “Hakkımızı helal etmiyoruz” diye çıkış yaparak, oğulları gibi tecrübesiz askerlerin terörle mücadelede kullanılmasını eleştirmişlerdi. Geçtiğimiz dönem kongrede 2nci Başkan seçildiğinde de takip etmiştim, araştıranlar görecektir, bu görevi yürütürken de siyasileri eleştirmekten geri durmamış, bütün partilerin birleşerek terörü bitirmesi yönünde eleştirilerde bulunmuştu.

 

Bunu açıkladığım için belki bana kızacaktır ama bazı kişilerin onu yakından tanımasını istedim. Evladının şahadetinden sonra konuşuyorduk, “Benden bazı belgeler istiyorlar şehit aylığı bağlayacaklarmış, ben bunu almak istemiyorum ne yapayım?” diye sormuştu. Kendisine, ihtiyacının olmadığını biliyorum ama bunun bir hak olduğunu alması gerektiğini, Şehit Zeki Burak OKAY adına hayır işlerinde kullanması tavsiyesinde bulunmuştum. Halen evladının şehit maaşının tamamını hayır işlerinde kullandığını bilmekteyim… 

 

Herkes gibi ben de istifa dilekçesini Gazi Haberde okudum, daha sonra telefonla detaylı olarak Sezai Bey ile görüştük. Herkesin bildiği konuları tekrara gerek yok, Sezai OKAY istifa gerekçelerini açıkça yazmış ve nedenlerini sıralamıştı, bunlar kendince haklı nedenlerdir.

 

Bu olay üzerine Genel Merkez bir açıklama yayınlamış onu da okudum, Sezai Bey ile telefon görüşmemizde bu açıklamayı da konuştuk, Genel Merkezin açıklamasına verdiği cevap tek bir cümle oldu.

 

“ Benim istifa dilekçemde belirttiklerimin cevabı değildir”…

 

Genel Merkezin açıklamasında hepsi bir tarafa, bir konuya dikkat çekmek isterim;  Genel Merkezde yapılan 10 olağan,19 olağan üstü toplam 29 yönetim kurulu toplantısından;  Sezai OKAY 2nci başkan olarak sadece 5 toplantıya katılmış…

 

Sorun bu olayda…

 

Dernek tüzüğü gereğince “Mazeretsiz olarak üst üste 2 toplantıya katılmayan yönetim kurulu üyesi, 3ncü toplantıya da mazeretsiz katılmaz ise yönetim kurulu üyeliğinden düşürülür”

 

2’yi 3’ü bırakın, Sezai OKAY tam 24 yönetim kurul toplantısına katılmamış…!!!

 

Sonra birileri çıkıp da şu soruları sormaz mı?

 

Ayıptır ayıp!

 

Gidenin arkasından konuşulmaz! 

 

Zamanında neden gereğini yapmadın?

 

Seni engelleyen bir durum mu vardı???

 

 

Hüseyin Hüsnü ÇINAR

Gazi E.J.Astsb.

Yorumlar

Yorumlar