Geri Dönüşümler Eğitime Dönsün

Geri Dönüşümler Eğitime Dönsün

02/10/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Geri Dönüşümler Eğitime Dönsün

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Sebahattin ASLAN, yıllardır yürütmekte olduğu Adana ili köy okullarında eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim malzemesi yardımı kampanyasına yeni bir boyut kazandırdı. Değerli Gazimiz yaptığı açıklamada il bazında geri dönüşüm kampanyası başlattıklarını, buradan elde edilen gelir ile eğitim malzemesi yardımını çok daha iyi seviyelerde gerçekleştirebileceklerini iletti. Sn. Gazimizin iletmiş olduğu mesajı sizler için yayımlıyoruz.

   Geçen yıl Adanalı Gazi arkadaşlarımla beraber orada bir köy var uzakta diye başlattığımız taşımalı eğitim veren kırsal köy okullarımızda eğitim gören ilkokul ortaokul grubu ülkemizin geleceği sevgili evlatlarımıza sosyal paylaşım sitesinden topladığımız eğitim ( defter, kalem, silgi, açacak, pastel, sulu, kuru boyalar sözlükler ile spor ) malzemelerini dağıtımını yapmıştık.

 

   Bu yıl yeni başlayan eğitim yılında adanalı Gazi arkadaşlarımız ile yaptığımız istişareler sonucunda okullarımızdan, iş yerlerinden kamu kurum kuruluşlarından yakın arkadaş çevremizden ve özellikle de yine aynı keza sosyal paylaşım sitesinden başlattığımız yeni projemizde geri dönüşümler çöpe değil eğitime gitsin dediğimiz ve geri dönüşüm materyallerini ( eski kitap,pet şişe,kola kutuları ) vs. vs. geri dönüşüme gidecek aklınıza gelen ne varsa toplayarak aramızda oluşturduğumuz bir komisyon ile bu toplanan geri dönüşümlerin ücreti mukabilinde geri dönüşüm fabrikasına verilmesi ve bu verilen geri dönüşüm karşılığında fabrikadan kırsal köy okullarımıza eğitim malzemeleri alınması için bir projeyi başlattık.

 

   Sizlerin de desteği ile bu yıl Allahın izni ile Gazilerimiz cephede gösterdiği kahramanlığı eğitim alanında da gösterecek, eğitime destek vermek için elinden geleni yapacaktır. Bu Adanalı Gazilerimizin yaptığı eğitim desteğinin tüm ilimizde örnek olması temennisi ile saygılarımızı sunuyoruz.

Yorumlar

Yorumlar