Gerekirse Madalyalarımızı İade Ederiz | Gazi TV

SON DAKİKA

Gerekirse Madalyalarımızı İade Ederiz

Bu haber 26 Mart 2012 - 16:37 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Gerekirse Madalyalarımızı İade Ederiz

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi Başkanı Sn. Mehmet Ersin GÜLUÇAR’ın yaptığı basın açıklaması metni aşağıda sunulmuştur.

 

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin bir tv kanalında talihsiz bir açıklama yapmıştır.Sn.Bakanın Yaptığı bu açıklamada, Uludere’de ölen vatandaşların da Sivil Şehit olduğunu belirtmiştir.

 

   Bu açıklama Vatanımızın ve Milletimizin Bölünmez Bütünlüğü uğruna  kan ve can veren aziz Şehitlerimizin aileleri ve Malul Gazilerimizi derinden sarsmıştır.

 

 Benim şehit analarım-babalarımın Evlatları dağda, sınır ötesinde kaçakçılık yaparkenmi bedenleri parçalandı.Devletin Terörden Mağdur olan Vatandaşlara yardım etmesi  bizi rahatsız etmez aksine sevindirir.Sosyal Devlet anlayışı zaten bunu gerektirir.Ama Otuz yıldır Terör olan bir Ülkede Daha Şehit Kavramının Kanuni tanımı yokken Ortaya Sivil Şehit ve Sivil Gazi Tanımı yapılması, İslami bir Terim olan Türk Milleti için Kutsal bir Paye olan Şehitlik ve Gazilik  Kavramlarını Sulandırmaktan başka bir Şey değildir.

 

  Çanakkaleden bu yana Toprağın Kara bağrında yatan Şehitlerimizin Kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yoktur.Bu Tutumdan Vazgeçilmediği durumda Bizler Devlet Övünç Madalyalarımızı Sayın Bakana yollayacağız. Bu yasal düzenleme tarafımızdan asla ve asla kabul edilemez. Kaçakçı ile Şehit-Gazi’nin aynı kefeye konulması kesinlikle yanlıştır ve bu yanlıştan bir an önce dönülmelidir.Kamuyunun takdirine sunulur.

 

   Mehmet Ersin GÜLUÇAR

   Türkiye Harp Malulü Gaziler

   Şehit Dul ve Yetimleri Derneği

 

   Adana Şubesi 

 

Yorumlar

Yorumlar