Genel Başkan Adayı | Gazi TV

Genel Başkan Adayı

Bu haber 04 Mayıs 2013 - 12:54 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.
Genel Başkan Adayı

…Yüreği bizlerle birlikte atan, camiamıza hizmet için çok önemli bir dönüm noktası olan bu seçimde, vicdanların kazanacağına ve adayımız ile yönetimini destekleyeceğinize gönülden inanıyor, bütün sorunları ve sıkıntıları çözümlediğimiz, Şehit yetimlerinin, annelerinin, babalarının, kardeşlerinin, Gazilerin, Harp ve Vazife Malullerinin hayır dualarını aldığımız güzel günleri görebilmek temennisiyle…

Olağanüstü Genel Kurul çalışmalarında geldiğimiz son aşamada maalesef bazı yersiz söylentilere açıklık getirmek adına bu haberi yapma ihtiyacı duyduk. Genel olarak Başkan adayının kim olduğuna ilişkin var olan bu söylentilerin kimi gerçekten iyi niyetli, kimi de bilinçli olarak çıktığımız yolda yol arkadaşlarımız arasında yersiz tartışmalara neden olmak için yapılıyor…

 

Genel Başkan adayının henüz belli olmadığı ve sonrasında açıklanacağına ilişkin söylentilere cevaben; Başından beri belli olan ve alenen ifade ettiğimiz şekilde olağanüstü genel kurulda genel başkan adayımız Gazimiz Sn. Hüdaverdi MERCAN olacaktır. II. Başkan olarak da inşallah ben görev alacağım. Bizim dışımızda yönetim, denetim ve disiplin kurulunda kimlerin görev alacağına ilişkin görüşmelerimiz ve değerlendirmelerimiz devam etmekte olup, seçim kararı alınarak tarih belirlenmesini müteakip sizlerle yönetim listesini paylaşacağız.

 

Bir insanı tanımak için ya yola çıkacaksınız, ya da alışveriş yapacaksınız. Bu seçim çalışmasında birlikte yola çıktığımız Gazi Hüdaverdi MERCAN’ı yakınen tanıma fırsatı buldum. Gerçekten yardımsever, duyarlı ve mert bir arkadaşımız olduğunu ifade etmek isterim. Bacağından acilen ameliyat olması gerekmesine ve yürürken gelen acılarına rağmen çalışmalarda geri adım atmadı ve bizlerle birlikte mücadeleye devam etti. Ankara’ya gittiğimde bizzat evinde kaldığım Gazi Hüdaverdi MERCAN’ın insanlığı, misafirperliği ve duruşu ile gerçekten camiamıza çok faydalı hizmetler yapacak bir Gazimiz olduğunu büyük bir açık yüreklilikle söyleyebilirim. Ekip çalışmasına yatkın, geliştireceğimiz projelerin uygulanmasından asla imtina etmeyecek bir yönetim anlayışına sahip olması da ayrıca diğer önemli husus olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında, Genel Başkan olarak göreve başladığı gün emeklilik dilekçesi vererek bütün zamanını camiaya hizmet için ayıracak olması da, davaya olan bakışındaki samimiyetin en büyük göstergelerinden birisi olsa gerek. 

 

Aylardır yürüttüğümüz seçim çalışmasında delegelerden iletilen Gazi Hüdaverdi MERCAN ile ilgili söylentilerden bir tanesi de, yıllar önce gerçekleşen derneğin olağan genel kurulu seçiminden bir gün önce, camiamıza yakışmayacak tavır ve hareketler içinde olan bir dernek üyesinin, genel başkan adayı olabilirim sözünden sonra, “dün akşam yaptıklarınızdan sonra böyle bir camianın başına geçmek için adayım diyemezsiniz, adamın kafasına sıkarlar” cevabını vermesine ilişkin söylenti dışında hiçbir şey bulunamaması, aslında mevcut yönetimin de bir nevi çaresizliğini ve düştüğü durumu göstermektedir. Düşünün aylardır yapmakta olduğumuz seçim çalışmasında yalnızca bu söylenti ile delegeleri etkileyebileceklerini düşünüyorlar.

 

Bizler “Sen kardeşinin ayıplarını ört ki, Allah da senin ayıbını örtsün” hadisi şerifinden hareketle asla bu tür kirli propagandalara girmedik ve girmeyiz de… Allaha şükürler olsun ki camiamızın büyük çoğunluğu her şeyin farkında ve kararlarını sağlıklı verebilecek bilgiyi edinmiş durumdalar… Allah doğrunun yanındadır.

 

Gazi Hüdaverdi MERCAN’ın seçimin kazanılması sonrasında Genel Başkan olarak çalışmalarını yürütürken, bizim en önem verdiğimiz konuların başında gelen; “dürüstlük” ve “kul hakkı bilinci” çerçevesinde yönetim anlayışı başta olmak üzere, seçim kitapçığında belirttiğimiz bütün hususların gerçekleştirilmesi yönünde en ufak hata yapmayacağına ve camia için canla başla çalışacağına, bir ve beraberlik içinde bütün sorunları çözümleyeceğimize gönülden inanıyorum. 

 

Kimin Genel Başkan olduğu önemli değil, benim II. Başkan olmam dahi önemli değil. Burada Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerine hizmet yolunda ne yapabilirize yanıt aramak önemli… Bu iş ekip işi ve öyle bir sistem kuracağız ki, Genel Başkan ve şahsım başta olmak üzere yanlış yapmak isteyen orada kendine yer bulamayacaktır. 

 

Olağanüstü genel kurulun bir güzelliği de şu olacak ki; bir sonraki seçim 2 yıl sonra olağan genel kurul olarak gerçekleşecek. 2 yıl içerisinde Genel Başkan adayı, şahsım ve yönetimde yer alan diğer üyelerce, verilen sözlerin gereğinin yapılmaması durumunda, o koltukta bir daha oturmayacak şekilde tarihin tozlu sayfalarına karışacağını, herkes çok iyi bilmektedir. 

 

Bunun dışında şu ana kadar edindiğimiz intibaya göre büyük bir farkla kazanacağımızı değerlendirdiğimiz Genel Merkez Seçimlerinde kazansak da, kaybetsek de bizler üzerimize düşeni yaptık. Zulmün karşısında susmadık ve vicdanen sorumluluğumuzu yerine getirdik. Bu saatten sonra herşeye rağmen yanlışa devam denirse yapacak hiçbir şey yok… Ve ben şahsım adına seçimi kaybetmemiz durumunda, “zorla güzellik olmaz” anlayışından hareketle, bir daha dernekle ilgili hiçbir çalışmanın içinde olmayacağımı da buradan ayrıca belirtmek istiyorum… 

 

Değerli ağabeylerim, ablalarım ve kardeşlerim;

 

Buradan tekrar ifade etmek isterim ki; Genel Başkan Adayımız Gazi Hüdaverdi MERCAN‘dır.

 

Yüreği bizlerle birlikte atan, camiamıza hizmet için çok önemli bir dönüm noktası olan bu seçimde, vicdanların kazanacağına ve adayımız ile yönetimini destekleyeceğinize gönülden inanıyor, bütün sorunları ve sıkıntıları çözümlediğimiz, Şehit yetimlerinin, annelerinin, babalarının, kardeşlerinin, Gazilerin, Harp ve Vazife Malullerinin hayır dualarını aldığımız güzel günleri görebilmek temennisiyle saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

                                                                         Hamit YILDIZ

                                                                         Gazi J. Ütğm.

                                                                         Gazihaber.com


Yorumlar

Yorumlar