Geleceğinizi çöpe atmayın | Gazi TV

Geleceğinizi çöpe atmayın

Bu haber 06 Aralık 2013 - 23:55 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Geleceğinizi çöpe atmayın

Gazi uzman çavuş Sebahattin Aslan, köy okullarındaki öğrencilere eğitim yardımı sağlamak için kampanya başlattı.

18 yıl önce Hakkari’de PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada başından vurulup, ayaklarından engelli hale gelen Sebahattin Aslan (45), hem çevrenin korunması, hem de yoksul köylü çocuklara eğitim yardımı sağlamak amacıyla ‘Geleceğinizi Çöpe Atmayın Eğitime Saklayın’ projesini hazırladı. Adana Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destiğini alan Sebahattin Aslan, kendisi gibi gazi olan arkadaşlarıyla hareket geçti.


İlk etapta 5 ton atık kağıt toplamayı başaran Sebahattin Aslan, hem öğrencilerin, hem okul yöneticilerinin, hem de velilerin kampanyaya desteğinin artmasıyla binlerce yoksul öğrenciyi sevindireceklerine inandığını belirtti. Önceki yıllarda çeşitli etkinliklerle yaklaşık 6 bin 500 dar gelirli öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduklarını kaydeden Sebahattin Aslan, “Bu projemizdeki amaç, çevre bilincini geliştirip, geri dönüşümü mümkün atıkların ekonomiye ve eğitime kazandırmaktır. Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakıp, dayanışma içinde okullarımıza, öğrencilerimize yardım etmeyi hedefliyoruz. Yapılacak tek şey, evinizde, okulunuzda, işyerinizde, komşunuzda geri dönüşümü olan kağıt ve plastikleri toplamak, bunları okula getirmektir” dedi.


Aslan, atıkların satışından sağlanacak gelirle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak okullara ihtiyaç duyulan teknik ve elektronik malzeme, kırtasiye, eğitim araç ve gereçlerini satın alıp, dağıtımını yapacaklarını anlattı. Projenin yarışma özelliği de taşıdığını kaydeden Aslan, destek veren okullar arasında ‘ayın okulu’ ve ‘ayın sınıfı’ seçip, buraların da ihtiyaçları varsa karşılanacağını, sürpriz hediyeler vereceklerini dile getirdi.

 

Kaynak  : http://www.gercekgundem.com/yurttan-haberler/9606/geleceginizi-cope-atmayin

Yorumlar

Yorumlar