Gazilerin yakınlarının tayini kolay | Gazi TV

SON DAKİKA

Gazilerin yakınlarının tayini kolay

Bu haber 25 Mart 2011 - 10:24 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Gazilerin yakınlarının tayini kolay

Gazilerin anne, baba, eş ve kardeş tayinleri artık çok kolay.

Gazilerimizin emekliye ayrıldıktan sonra yakınlarının destek ve ilgisine en çok ihtiyaç duydukları bir dönemde onları yanlarında görememeleri dolayısı ile üzüntü yaşamamaları maksadı ile “Devlet Memurlarının Yer Değiştimeleri Sureti İle Atanmalarına ilişkin yönetmelik” te 6 Nisan 2007 ve 26485 RG. 2007/11837 sayılı karar ile bir değişiklik yapılarak bu tür mağduriyetlerin oluşması engellenmiştir.

Bu yönetmelikte geçen maddeye göre “Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.” denilmektedir.

Bu itibar ile sadece “Kadro İmkanları” kısıtı söz konusu olmakta başkaca bir kısıtlayıcı hüküm bulunmamaktadır. Anneniz, babanız, eşiniz ya da kardeşiniz yanınızda değil ve tayin olarak yanınıza gelmesini istiyorsanız bu yönetmelik çerçevesinde başvuruda bulunabilirsiniz. İdarenin kadro imkanları kısıtı haricinde taktir yetkisi olmayıp atamanın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Böyle güzel bir kararı alarak Gazilerimizi yalnız bırakmayan Devlet büyüklerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. 

 

Bu haberi Gaziforum.com’da tartışmak için lütfen tıklayınız>>>

Yorumlar

Yorumlar