Gazilere Şehirler Arası Seyahat'da Ücretsiz Olacak | Gazi TV

Gazilere Şehirler Arası Seyahat’da Ücretsiz Olacak

Bu haber 30 Ocak 2013 - 11:38 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Gazilere Şehirler Arası Seyahat’da Ücretsiz Olacak

Basında çıkan haberlerde Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin engelli ve Şehit aileleri gazilerin ücretsiz şehirlerarası yolculuk yapması ile ilgili çalışmaların tamamlandığını duyurduğu bildirildi.

Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin Evde Sağlık Hizmetleri (EVSAD) tarafından düzenlenen “Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sempozyumu”na katıldı.

 

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Şahin, yaşlı, engelli, şehit yakınları ve gazilerin ücretsiz ulaşımına ilişkin çalışmanın ayrıntılarının sorulmasına ilişkin Bir gazetecinin “Tamamıyla ücretsiz mi olacak?” şeklindeki sorusuna Bakan şahin’in Cevabı Başbakanımızın talimatıyla bir çalışma yaptık. Bu çalışmalar Bakanlar Kurulu’nda görüşüldükten sonra paylaşmamız daha doğru olur.

 

Şehirden şehire olan farklılıkları gidereceğiz. Herkese kendi içinde bir standart getireceğiz. Bugün Ankara’da farklı, İstanbul’da farklı, Anadolu’da farklı yapılan uygulamaların hepsini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yeniden yapılandırıyoruz”dedi.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu haberler umarız bir yanlış anlaşılmadan ibaret değildir.. Şehirden şehire ücretsiz ulaşımda var olan farklı uygulamaları sonlandıracak yönetmelik çalışmasına imza atılacağı belirtilerek yanlış anlaşılmış da olabilir. Zira sayın Bakan konuşmasında şehirlerarası ulaşım ücretsiz olacak dememektedir.

 

 

 

 

 

Haberin Videosu
 
Kaynak: http://www.sehitgazihaber.com/haber/1343/gazilere-sehirler-arasi-seyahatda-ucretsiz-olacak.html

Yorumlar

Yorumlar