Gazilere 2. İş Hakkı Verilmelidir | Gazi TV

Gazilere 2. İş Hakkı Verilmelidir

Bu haber 19 Nisan 2013 - 16:57 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Gazilere 2. İş Hakkı Verilmelidir

Geçtiğimiz günlerde bir terörle mücadele Gazimiz ile bire bir görüşme fırsatı buldum. 1. iş hakkını kardeşine verdiği için, şu an işsiz olması dolayısı ile eşi ile boşanma aşamasına girmiş. Bugün bu değerli kardeşimizin sorunu üzerinden terörle mücadele Gazilerinin iş hakkının neden 2’e çıkarılması gerektiğine dair açıklama yapacağız.

Her zaman söylerim, Şehitler ve Gaziler Allah tarafından o makama layık görülmüş, seçilmiş, müstesna insanlardır. 


Gazilerimiz o kadar iyi yüreklidirler ki, yeniden hayata tutunmanın vermiş olduğu mutluluk rüzgarları içerisinde dünya gözlerinde yoktur. Uzun süren tedavi süreçlerinde emekli maaşına bağlanamadıkları gibi, iş hakkından da yararlanamazlar. Fiziki sıkıntılardan dolayı bir gün çalışabilecek duruma gelecekleri akıllarına bile gelmez. Çoğu Gazimiz büyük bir iyiniyetle iş haklarını kardeşlerine verdiler. 


Yıllar süren tedavi süreçleri tamamlanan Gazilerimiz, çalışmak istediklerinde, iş haklarını kardeşlerine verdiklerinden iş bulamamakta, sosyal hayata adapte olamadıkları gibi çaresiz kalmaktadırlar. 


Vatan ve Bayrak için canını ortaya koyan kahramanlara vefanın bir göstergesi olarak 3713 s.k. kapsamındaki terörle mücadele Gazilerimize de 2. iş hakkı verilmelidir.

Yorumlar

Yorumlar