Gazilerden YEHA'ya ziyaret | Gazi TV

SON DAKİKA

Gazilerden YEHA’ya ziyaret

Bu haber 10 Nisan 2012 - 13:01 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Gazilerden YEHA’ya ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Kumartaşlı, Yerel Haber Ajansı’nı ziyaret etti.

 

 Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, ‘’Biz sıradan bir dernek değiliz, bizi diğer derneklerle bir tutmaları zorumuza gidiyor’’ dedi.


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Kumartaşlı, Yerel Haber Ajansı’nı ziyaret etti.


Ziyarette YEHA İmtiyaz Sahibi Sait Karaduman ile bir süre görüşen Kumartaşlı, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin sıradan bir dernek olmadığını belirten Kumartaşlı, ‘’Biz sıradan bir dernek değiliz, bizi diğer derneklerle bir tutmaları zorumuza gidiyor. Bizim derneğimizi eli boşların gidip oturduğu, çay içtiği ve vakit öldürdüğü dernek gibi görmeleri bizim zorumuza gidiyor’’ dedi.


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu hatırlatan Kumartaşlı, derneğin 182 üyesi bulunduğunu hatırlattı.


Özellikle kapılarını çaldıkları resmi kurumlarda kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmemesinden yakınan Kumartaşlı, şunları söyledi:


‘’Bakanından milletvekiline, Valisinden belediye başkanına kadar birçok kurumda yapılan konuşmalarda, ‘Şehitler ve gazilerimiz bizim baş tacımızdır’ deniliyor ama bunlar da sadece konuşmalarda kalıyor. Kapılarına gittiğimiz zaman, ‘dernek değil mi?’ diye küçümsenerek bakılıyor. Bizim derneğimize üye olabilmek için bu vatan için bir şeylerini vermen lazım. Canını vermen lazım. Sen beni nasıl diğer derneklerle bir tutarsın. Gelip üye olabiliyor musun benim derneğime. Ama diğerlerine istediğin gibi olabiliyorsun. Biz kimseden kanunsuz bir şey istemedik. Eğer bir ayrıcalık yapılacaksa, Anayasanın 10. maddesi uygulanacaksa benim dernek üyelerime uygulanacak.’’


Resmi kurumlarda çalışan bazı dernek üyelerinin diğer çalışanlar tarafından da farklı gözle bakıldığını belirten Kumartaşlı, ‘’Eşini Şehit vermiş bir hemşire üyemiz, devlet hastanesine oradan oraya gönderiliyor. Bir başka biri ise bir belediye başkanına telefon ettirip istediği birime atamasını yaptırabiliyor. Bununla da kalmıyor benim üyemle farklı sözlerle rahatsız ediliyor. Bu çok ayıp ve yanlış bir durum. Sen eşini bu vatan için feda edebiliyor musun da böyle konuşabiliyorsun?’’ şeklinde konuştu.


YEHA çalışmalarında bilgi veren Karaduman ise Kumartaşlı’ya YEHA Haber Sistemini takip edebilmeleri için Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi adına ücretsiz kullanıcı şifresi verdi.


Ziyarete, Kumartaşlı’nın yanı sıra Dernek Başkan yardımcısı Ali Uğur ve Muhasip Şemsettin Atacan da katıldı.

Yorumlar

Yorumlar