Gaziden Basında Yer Alan Haberlere İlişkin Açıklama | Gazi TV

Gaziden Basında Yer Alan Haberlere İlişkin Açıklama

Bu haber 06 Mayıs 2013 - 12:53 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Gaziden Basında Yer Alan Haberlere İlişkin Açıklama

Gazimiz Sn. Murat CANER’in Hürriyet Gazetesinde çıkan haberlere ilişkin olarak cevap hakkı kapsamında iletmiş olduğu mesajını sizler için yayımlıyoruz. Bahse konu gazete, mesajda belirtildiği gibi haberi yanlış vermiş ise Gazimize derhal ilgili gazete nezdinde TEKZİP HABERİ yapılması için gerekli girişimlerde bulunmasını öneririz.

   Benim güzel yürekli kardeşim,

 

   Öncelikle bir şekilde diğer kardeşlerim gibi söylemlerimi ve röportajı içerik olarak anlamadığınız için üzüldüm. Ama haksız olmadığınız konu şu; bir gazi çıkıp da “ben pkk’yı affettim diyebilir mi?” Demez zaten ben de öyle birşey söylemedim. Yanımda 4 şahidin olduğu bir cümle bu ama Sürecin kişisel bakış açısıyla başarılı olması için destekliyor, ümit ve dua ediyorum. Ama ben kişisel olarak bana sebep olanı affedebileceğimi çünkü karakter olarak öldürmek değil kazanmak taraftarı olduğumu; onu affederek belki aldığım bilgilerle onlarca askerimi kurtarabileceğimi de söyledim.

 

   Ne yazık ki, Gazete dikkat çekmek için böyle bir başlık kullanmış. Yanlış ve kendi tiraji için iftira etmiş. Yapılacak bir şey yok.. Cevabını tweeter’da yazdım. Ben bırak gazilerim adına, şehitler adına , yanımda şehit olan biricik kardeşlerimin dahi adına konuşamam ve konuşmam. Ben kendi adıma konuşurum ve ben buyum. Kişisel fikrimi bin kez öleceğimi de bilsem söylerim. Eğer alttaki yazıları okumuş olsaydınız PKK.’ya güvenmediğimi, inanmadığımı ve bu yolun çok zor olacağını ifade etmişim.

 

   İki haberi yanlış vermişler. Okullarda süreci değil ortak değerleri anlatıyorum. Ayrıca ben PKK yı değil kişisel olarak bana sebep olanı affetiğimi alt yazılarda da beyan etmişim. Kayıtlarda da böyle.. Ama ne yazık ki düzeltme şansım yok.

 

   Sonuç olarak; BANA HAKARET, KÜFÜR, İFTİRA VS. AĞIR CÜMLELER KULLANAN HER KİM OLURSA OLSUN ONLARI DA AFFETTİM” Sen çok değerlisin kardeşim. ALLAHA EMANET OL..

Yorumlar

Yorumlar