Gaziantep Şubesi de Meclisteydi | Gazi TV

Gaziantep Şubesi de Meclisteydi

Bu haber 07 Şubat 2013 - 21:59 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Gaziantep Şubesi de Meclisteydi

Vural, basın toplantısının bir bölümünde şehit yakınları ve gazilerin sorunlarına değindi. Şehit yakınlarına ikinci işle ilgili düzenlemenin, feragat garabetiyle akamete uğradığını, vazife malullerinin Terörle Mücadele Kanunu dışındaki sıkıntılarının devam ettiğini belirten Vural, “Onlar vatana borçlarını yerine getirdiyse, vatanı yönetenler de onlara borçlarını yerine getirmelidir” dedi.

 

Başbakan Erdoğan’ın, bedelli askerlikten elde edilecek gelirin şehit yakınları ve gaziler için harcanacağı sözü verdiğini kaydeden Vural, “Benim arzum, devletimi yönetenlerin bu insanların sorunlarına duyarlı olmasıdır. Kapı açık olacak. Defalarca ulaşmak isteyip kapıların kapalı olması hazmedilecek konu değil” dedi.


Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelik, yasada ikinci işle ilgili düzenleme dışında beklentilerinin karşılamadığını söyledi.


Abdülkadir Demirci adlı bir vazife malulü ise ‘terör gazisi’ olmadığı için protez elinin parasını devletin ödemediğin belirterek, çıkardığı yıpranmış protezi gösterdi. 

Yorumlar

Yorumlar