Gazi ve şehit dernekleri ile koruculardan ‘barış sürecine’ d

Gazi ve şehit dernekleri ile koruculardan ‘barış sürecine’ d

14/01/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Gazi ve şehit dernekleri ile koruculardan ‘barış sürecine’ d

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Kahramanmaraş Köy Korucuları Derneği, yürütülen ‘barış sürecini’ desteklediklerini açıkladı.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ubeydullah Erbilen, yaptığı yazılı açıklamada, terörün sona erdirilmesi için atılan adımları ve görüşmeleri desteklediklerini belirtti. 


Terör sorununun çözümü için herkesin fedakârlığına, iyi niyetine ve sabrına ihtiyaç olduğunu vurgulayan Erbilen, “Sorunu çözmek için devletimizin yapmış olduğu girişimlerin, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin hassasiyeti göz önünde bulundurularak yapılmasını istiyoruz.” dedi. 


Erbilen, Türkiye’nin son 30 yıldır terör belası ile uğraştığını ve bu uğurda nice kanların döküldüğünü, anaların ağladığını ve yüreklerin dağlandığını kaydetti. 


“Bu beladan sadece silahlı mücadele ile kurtulmanın imkânsız olduğu görülmüştür.” diyen Erbilen, “Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen güçler de bu işin içindedir. Bu sorunun çözümü için herkesin fedakârlığına iyi niyetine ve sabrına ihtiyaç vardır. Sorunu çözmek için devletimizin yapmış olduğu girişimlerin, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin hassasiyeti göz önünde bulundurularak yapılmasını istiyoruz. Atılacak adımların mutlaka vicdanların sesine kulak verilerek atılması gerekiyor. Bu bağlamda devlet büyüklerimiz 30 yıldan beri toprağa düşen şehit kanlarını ve analarının yüreğindeki dinmez acıyı unutmadan hareket etsinler istiyoruz. Ülkemizin yararı için yapılan her iyi niyetli girişimi yürekten destekliyor, bu kanın durması için gereken ne varsa bir an önce yapılarak sorunun çözülmesini istiyoruz. Bizlerin çektiği acıları başka vatan evlatlarının da çekmesini istemiyoruz. Bu sorunun çözülerek, Türkiye’nin daha fazla maddi, manevi kayıp yapmasının önüne geçilsin. Yeni şehit haberlerini artık duymak istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.


“KORUCULAR DA DESTEKLİYOR”


Öte yandan Kahramanmaraş Köy Korucuları Derneği Başkanı Celaletttin Fırtına, terörün bitirilmesi ile ilgili süreci desteklediklerini bildirdi. 


Yorumlar

Yorumlar