Gazi sizce kimdir? | Gazi TV

SON DAKİKA

Gazi sizce kimdir?

Bu haber 24 Mart 2011 - 10:14 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Gazi sizce kimdir?

Gazilerin sorunları masaya yatırıldı.

    Yine bir ilkbahar başlangıcında kuş cıvıltıları arasında ufku seyrederken anılar canlanıyor bir anda… Gazi kimdir ve hangi ulvi değerler uğruna canını ortaya koymuştur soruları altında bir anda tekrar o acı günü tekrar yaşamaya başlıyor. Silah sesleri ve patlayan mayınların çınlaması kulaklarını sağır edercesine tekrar yaşıyor o acı günü… Hayatı boyunca izleri silinmeyecek bir psikolojik buhran içinden gitmiyor bir türlü… Elini yüreğine atmak istiyor kalp atışlarını sakinleştirmek için, ama nafileki 2 kolu da yok. Ve kafasını kaşımaya mecali yok garibimin… Defalarca gittiği hastanelerin ardı arkası kesilmiyor. Tedavi neden bitmek bilmez ey Rabbim derken içinden tek dileği acılarından kurtulmaktır Gazimin. 

    O Gazi ki bir savaş olsa şimdi, kolu olmadan mevziye geçebilecek yüreklilikte ve Rabbi tarafından seçilmiş Kahramandır. Ona ne derece sahip çıktığınızı düşündünüz mü hiç? Onun duygularını ve ruhaletini tahayyül edebiliyor musunuz? %100 bakıma muhtaç bir Gazinin neler hissettiğini ve duyrarlılığının boyutlarını ölçmek mümkün müdür? Devlet tarafından verilen iş hakkını değerlendiren ve sadece topluma kazandırılma maksadı güdülerek bu hakkın verildiği Gazilerimizden işçi olarak atananlardan sen amelesin (kadrosunda öyle olduğundan) denilerek fiziken yapması imkansız olan işlerin talep edilmesinin Gazilik onurunu ne derece rencide ettiğini tahayyül edebiliyor musunuz?

   Hayat felsefesi olarak bütün insanların en azında bir engelli adayı oldukları, ayrıca canlarından parça veren bu fedakar ve yürekli kahramanların vatan için bu konuma geldiklerini değerlendirerek, “Kendine yapılmasını istemediğin şeyi sen de başkasına yapma” yada ” Sana nasıl davranılmasını istiyorsan sen de başkasına öyle davran” ilkeleri ile hareket edilmesi gerekmez mi?

    Gazilerin kimseden bir beklentisi yoktur. Sağolsun Devletimiz her türlü imkanı onların önüne sermiştir. Bütün dünyayı önüne serseniz görmeyen gözlerine ışık olmayan bir Gazinin sizden tek beklentisi bir tebessüm ve güleryüzdür. Onlara anlayışlı ve duyarlı davranmanızdır. Gazilerimize herkesin bu duyarlılıkla yaklaşacakları güzel günleri diliyorum…

 

Bu haberi Gaziforum.com’da tartışmak için lütfen tıklayınız>>>

Yorumlar

Yorumlar