Gazi Polise Büyük Ayıp | Gazi TV

SON DAKİKA

Gazi Polise Büyük Ayıp

Bu haber 30 Ağustos 2012 - 10:39 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Gazi Polise Büyük Ayıp

Sitemizle irtibata geçen Gazi Polis Sn. Ali Rıza ŞİMŞEK’in göndermiş olduğu mesajı sizler için yayımlıyoruz. ( Konu yargıya taşındığından yorum yapamıyoruz ama şahsi kanaatim inşaallah açılan davanın kazanılacağı yönündedir. )

 

Sayın Hamit Bey,

Ben 1995 yılında polis memuru olarak mesleğe girdim. Meslek içinde 1977/2 tertip olarak askere alındım. Askerlik hizmetimi ifa ederken 27 AĞUSTOS 1998 yılında Diyarbakır ili Lice kırsalında düzenlenen operasyonda teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu suratımdan ve gözlerimden yaralandım ( O operasyonda 24 tane leş alınmıştır. ). GATA daki tedavilerim sonucunda 4. Dereceden Er Vazife Malulü ( Gazi ) olmama karar verildi. Fakat ben 1999 yılında raporlarımın bitimi sonunda Polislik mesleğine tekrar döndüm. O zamanki 5434 sayılı kanun gereği hem memurluk hemde Gazi maaşımı aynı anda alamıyordum. Er  ( GAZİ ) olarak maaş alabilmek için 2006 yılının Şubat ayında meslekten çekildim. ( Emekli Sandığı tarafından 5434 sayılı kanun gereği Polis olarak emekli olamayacağım ancak Er olarak emekli olabileceğim ( GAZİ ) tarafıma söylendi. ) Bilindiği üzere 2008 yılında 5510 sayılı yasa ile GAZİLERE devlet memuru olarak çalışması durumunda dahi GAZİ maaşını alabilme hakkı tanındı. En sonunda da 02.11.2011 tarihinde 661 sayılı K.H.K. ile Emniyet Hizmetlerinde görev yapan personellere 3713 Terörle mücadele Kanun kapsamında yaralanıp maaş bağlananlara ( Emekli olanlara ) tekrar mesleğe geri dönüş hakkı tanındı.

Bende bu KHK. Hükmü gereği Emniyet Genel Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat ettim. Verilen Cevap ise son derece aşağılayıcı ve onur kırıcı bir cevap olmakla birlikte, bize hangi gözle bakıldığının bir göstergesi idi.

VERİLEN CEVAP ŞU ( Bunu Lütfen yayınlayınız ): Siz Polisken yaralanmadınız, askerde iken yaralandınız. Dolayısıyla siz bu (661 KHK.) haktan faydalanamazsınız denilerek uygun görülmemiştir cevabı verildi. Ben, verilen bu cevaptan ziyade bu cevabı veren insanların ne kadar zavallı ve ne kadar aciz olduklarını düşünüyorum. Bu kurumun başına PKK lı bir idareciyi ( Fehman HÜSEYİN ) getirseler, o bile bunlardan daha insaflı olacağını düşünmeye başladım.

Durumumu İçişleri Bakanlığına anlatabilmek için mail attım, kendim gittim ama görüşme fırsatı verilmedi. En son ATO da verilen yemekte, Dilekçe ve Öneri formuna konuyu yazdım hala bir netice çıkmadı.

Ayrıca da Emniyet Genel Müdürlüğünün verdiği cevaba istinaden konuyu yargıya aktardım. Şu anda Danıştay aşamasındadır. 

Saygılarımla.

Alirıza ŞİMŞEK

kafkas.kartali18@hotmail.com

ariza.simsek@turktelekom.com.tr

Tel : 0505 351 74 32

Yorumlar

Yorumlar