Gazi Karaciğer Nakli Bekliyor | Gazi TV

Gazi Karaciğer Nakli Bekliyor

Bu haber 25 Şubat 2013 - 13:38 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Gazi Karaciğer Nakli Bekliyor

Sitemizle irtibata geçen medya sektörüne yıllarını vermiş, duyarlı bir kardeşimiz olan Sn. Emre ÜRKÜTLÜOĞLU’nun kaleme aldığı yazıyı sizler için yayımlıyoruz.

 

Adı Şevket Levent AŞICI , harp malülü (GAZİ) emekli subay. 2005 yılından beri karaciğer hastası (siroz).  Son bir yıldır her haftasını hastanede geçiriyor, karaciğer yetmezliği son aşamaya girmiş durumda ve artık gazimizin böbrek fonksiyonları da bozulmuş, buna rağmen hala umutla nakil olacağı günü bekliyor.

Şevket Levent AŞICI, 1975 Kara Harp Okulu mezunu, her yeni subay gibi ülkesine faydalı olabilmek için zorlu ve meşakatli eğitimlerden geçiyor. Ülkenin dört bir yanında zorlu görüvleri yerine getiriyor ve bir gün yaşadıkları hayatını tamemen değiştiriyor, Aşıcı Üst Teğmen olduğu sırada gazi (harp malülü) oluyor. Bunca yıl aldığı eğitimler, görev bilinci ve sorumlulukları, en önemlisi hayalleri geçirdiği bir çok cerrahi operasyon sonrasında bitiyor. Malülen emekli subay ve gazi AŞICI yılmıyor, tüm gazilerin yaşadığı sıkıntıları yaşayarak tüm gücüyle hayata sarılıyor, durumuna rağmen çalışmaya devam ediyor. Tam hayata tekrar sarılacakken 2005 yılında karaciğer yetmezliği teşhisi konuluyor. Bunu da atlatırım diyor gazi AŞICI. Yaklaşık 7 yıl süren tedavilerin ardından karaciğeri tedavilere yanıt vermiyor, bir yıl önce karaciğer nakli için sıraya giriyor. Hemen hemen her hafta GATA’da doktorlar nakil olabilmesi için sağlığını az da olsa normal seviyelerde tutmaya çalışıyorlar ve artık sadece karaciğeri değil böbrekleri de bu beklemeye dayanamıyor. 2013 Şubat ayında böbrek fonksiyonları da bozuluyor. Artık AŞICI son dönemeçte ama umudunu inancını kaybetmiş değil, en heyecanlandığı şey telefonu çaldığında numarayı tanımıyorsa organ nakil merkezinden gelecek “ organ bulundu” çağrısı.

AŞICI bu durumunu dramatize etmiyor ne arkadaşlarına ne çevresine ne de derneklere başvuruyor. Ülkesine, sağlık sistemine ve duyarlı vatandaşlara güveniyor ve nakil olacağı günü tüm olumsuz şartlara rağmen umutla bekliyor.

Bu haberin yapıldığından habersiz, zaten şu an GATA’da tedavi görüyor. Yakınları, her gün sonuçları ve gelişmeleri Karaciğer Organ Nakil Merkezi’ne iletiyorlar. Aşıcı’nın eşi “ Bizler gibi bir çok nakil bekleyen hasta var, umarım toplumumuz bu konuda biliçlenir ve organ bağışı konusunda daha duyarlı olur, biz inancımızı hala kaybetmedik. Umarım tüm nakil bekleyenler mutlu habere ulaşırlar”  diyor.

Şevket Levent AŞICI Emekli Subay, Harp Malülü (GAZİ) . Hızla tükenen umutlarıyla karaciğer nakil sırası bekliyor.

Ülkemizde organ bağışı bekleyen yaklaşık 30 bin civarında hasta var.

Bir hayatı filizlendirmek sizin elinizde…

 

Emre ÜRKÜTLÜOĞLU

Yorumlar

Yorumlar