Gazi İş Başı Yapamadı

Gazi İş Başı Yapamadı

10/10/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Gazi İş Başı Yapamadı

Yedek Subay olarak askerlik hizmetini yapmakta iken Gazi olan Sn. Mete KURT’un ÖMSS ile öğretmen olarak ataması Eskişehir’e yapıldı. Ancak maalesef hala iş başı yapamadı.

   Sn. Başbakanın “müsait olan engelli kardeşlerimiz de öğretmen olabilecek. Engelli kardeşlerimize ‘kader mahkumusunuz’ deme hakkını kimseye vermiyoruz. Engelli arkadaşlarımız da öğretmenlik yapar. Hem de bal gibi yapar.” konuşmasından sonra ÖMSS’e müracaat eden Gazi Mete KURT, sınavı kazanır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığına görev başı yapıp yapamayacağını yazı ile sorar. Bunun üzerine Devlet Personel Başkanlığı mevcut maluliyetinin görev yapmasına engel olmadığına dair rapor alarak bu raporun Sosyal Güvenlik Kurulu sağlık kurulunca onaylanması gerektiğini bildirmiş. Gazimiz Kayseri’de bir Devlet hastanesinden “öğretmen olabilir” raporunu alarak Bakanlığa gönderir. Bakanlık da raporu SGK’a gönderir. Müteakiben Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Kurumu aşağıda görülen cevabi yazıyı gönderdi ve bunun üzerine maalesef halen Gazimiz iş başı yapamadı.


   ÖMSS sınavına giren ve iki gözü olmayan engelli kardeşlerimiz iş başı yaparken, halen Gazimizin iş başı yaptırılmama nedenini anlayabilmek mümkün değildir. Gazimiz dava yoluna gitmeden önce son çare olarak sitemizden konunun haber yapılmasını istedi. Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarımızın yorumları ile bilgi paylaşımında bulunmalarını temenni ediyoruz.

 

     “Öğretmen olarak görev yapar” raporu almasına rağmen halen iş başı yaptırılmayan Gazimizin sorununun en kısa zamanda çözümlenmesi hususunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının gerekli çalışmayı yapacağına gönülden inanıyor, saygılar sunuyoruz.

 

 

Yorumlar

Yorumlar