GAZİ Erken Emekli Olabilmeli! | Gazi TV

SON DAKİKA

GAZİ Erken Emekli Olabilmeli!

Bu haber 19 Nisan 2012 - 9:44 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

GAZİ Erken Emekli Olabilmeli!

Önümüzdeki günlerde Meclise sevkedilmesi beklenen yasa tasarısına böyle bir madde eklenmesi camiyayı son derece mutlu edecektir.

 

%40’ın altın sakatlığı bulunan gaziler de Anayasamızın bizlere tanıdığı “pozitif ayrımcılık” ilkesi çerçevesinde erken emekli olabilmelidirler.

 

Mevcut yasalar çerçevesinde %40 altında sakaltığı bulunan gaziler normal yaş ve prim gününe tabidir. Örneğin 2008 yılı eylül  ayından sonra çalışmaya başlayan bir gazi 60 yaşından önce emekli olamayacaktır. Prim gününü doldursa bile yaşı beklemek durumunda kalacaktır. Yakın zamanda meclise sevkedilmesi beklenen yasa tasarasına   gazinin erken emekliliğiyle ilgili eklenek bir madde ile sorun tamamen çözülmüş olacaktır.

_______________________________________

 

 

 

Konuyla ilgili sitemize gelen ileti : 

Bildiğiniz gibi Gazi arkadaşlarımızın emekli olabilmeleri için vergi indirim raporu almış olmaları gerekmektedir. Bu da bizleri hastanelerde süründürüp defalarca hastanenin vermiş olduğu yüzde ankara daki Heyet tarafından düşürülerek gönderilmektedir. Diz altı ampüte arkadaşlarımıza bile %35 oranlı rapor verilerek vergi indiriminden faydalandırılmamaktadır. Bu kişilerden de sağlam bir vatandaş gibi 60 yaşına kadar çalışması beklenmektedir. Yeni çıkacak kanunda 2 önemli konu da tüm camia olarak çalışılması gerekmektedir. Bunlar: Önümüzdeki kanun çalışmalarında vazife malulü gazilerin emeklilik konusunu özürlü emeklilik kanunundan ayırarak anayasada ki pozitif ayrımcılık maddesini dayanak göstererek 15 yıl 3600 gün üzerinden vergi indirim raporu aranmaksızın emekli olabilmelerini sağlamak adına çaba gösterilmesi gerekmektedir. Çalışan Gazilerden alınan gelir vergisinin tamamen kaldırılması için çaba gösterilmesi gerekliliğine inanıyorum. Saygılarımla Haydar FİLİZ Balıkesir Şube Başkanı

Yorumlar

Yorumlar