Feragat Sorunu Bakanlıkça Çözülmelidir | Gazi TV

SON DAKİKA

Feragat Sorunu Bakanlıkça Çözülmelidir

Bu haber 31 Ekim 2012 - 11:42 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Feragat Sorunu Bakanlıkça Çözülmelidir

Şehit ailelerine 2. iş hakkı tanıyan kanun değişikliği nedeni ile yakın zamanda yayımlanması planlanan uygulama yönetmeliğinde aldığımız duyumlara göre “feragat hakkı” bulunmamaktadır. Bu durum bir çok Şehit Ailesini mağdur edecek sorunlara neden olabilecektir. Şehit yetiminin iş hakkını kullanabilmesi için amcasının ölmesi mi gerekir? Özürlü ya da iş hakkını kullanamayacak durumda olan amcalar neden iş haklarından feragat edemezler? Bu yazımızda bu sorunu kaleme aldık.

   Şehit Aileleri ve Gaziler Daire Başkanlığını bünyesinde bulunduran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Şehit yetimlerinin mağdur olmamaları için yakın zamanda yapılacak Kanun Hükmünde Kararname de ilgili yasada “feragat hakkı” konulmasına ilişkin değişikliği de gerçekleştirmesi gerekmektedir.


   Bu zamana kadar genelde hep Maliye Bakanımız Sn. Mehmet ŞİMŞEK tarafından kaynak yetersizliği nedeni ile taleplerin karşılanmadığına ilişkin duyumlar alıyorduk. Fakat en son bir Şehit çocuğunun bizzat Sn. Maliye Bakanımızın ağzından duyduğu ifadeleri aşağıdaki gibi nakletmiştir;


   Şehit çocuğu kardeşimiz, Sn Bakanın konuşmasında; ” Bizde Şehit aileleri için bütçe sıkıntısı olmaz. Şehit aileleri bizim göz bebeğimizdir. Neler için kaynak yaratıyoruz onun için de buluruz.” dediğini bizzat kendi ağzından duyduğunu iletmiştir. Daha sonra Sn. Bakanın danışmanı ile yaptıkları görüşmede de yine aynı şekilde Sn. Bakanın bu konuda oldukça duyarlığı olduğu ve Devletin bütün imkanlarının Şehit Aileleri ve Gaziler için seferber edilebileceği düşüncesinde olduğunu danışmandan da duymuşlardır.


   Bu kapsamda mali anlamda sıkıntı da olmaması nedeni ile sorunun çözümünde görev Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma ŞAHİN’e düşmektedir. Sn. Bakanımızın bu sorunu da daha oluşmadan çözümleyeceğine inancımız tamdır. 

 

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma ŞAHİN’e aşağıda yer alan irtibat bilgilerinden bu konu ile ilgili olarak düşüncelerinizi dile getirerek sorun ile ilgili çözüme siz de katkı sağlayabilirsiniz.

 

   Saygılarımla,

 

 

   Hamit YILDIZ

   Gazi J. Ütğm.

   Gazihaber.com

 

   hamityildz@hotmail.com

 

 

 

  İRTİBAT BİLGİLERİ:

  Telefon

 

  0312 422 55 00

 

 

  Fax

  0 312 422 55 44

 

  0 312 424 01 79 Basın Müşavirliği

 

  Adres

  Akay cd. No:6 Bakanlıklar Ankara

 

 

  E-Posta

  fsahintbmm@gmail.com

  fsahin@fatmasahin.net

 

  Twitter http://twitter.com/fatmasahingm

  Facebook http://facebook.com/FatmaSahinPage

 

  Sn. Bakanımız Fatma ŞAHİN’e resmi internet sitesinden mesaj göndermek için tıklayınız>>>

Yorumlar

Yorumlar