Feragat Hakkı İçin Kampanya | Gazi TV

Feragat Hakkı İçin Kampanya

Bu haber 29 Kasım 2012 - 8:54 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Feragat Hakkı İçin Kampanya

Bitlis Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Seyfettin APAK’ın Şehit Ailelerine 2. İş Hakkında “feragat hakkı” konulmasına ilişkin başlattıkları imza kampanyası bilgilendirme mesajı aşağıda sunulmuştur;

 

Bitlis Şehit Aileleri Derneği tarafından 1 hafta önce başlatılan; Evli Şehitlerimizin çocuklarının ikinci iş hakkını kullanabilmesi için 6353 sayılı Kanunun 76 Maddesine istinaden çıkarılacak yönetmenliği yeniden düzenlenmesini ve şehit çocuklarının mağdur olmaması için Online İmza Kampanyası düzenlendi Türkiye’nin Her ilinde Bulunan Şehit Aileleri Gazi ve Gazi yakınları ile Duyarlı vatandaşlarımız tarafından 1 haftalık sürede 323 kişi tarafından online olarak imzalanmış, Bu imzalar periyodik zamanlarda Fatma Şahin ( Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ), İdris Naim Şahin ( İçişleri Bakanı ), Recep Tayyip Erdoğan (Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ) ve Abdullah Gül (Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ) olmak üzere online olarak E-mail Adreslerine Gönderilmektedir.

 
Bu Kampanyayı Düzenlememizdeki Amaçlar;


1-Türkiye Genelinde Bulunan Evli Şehitlerimizin Çocukları ve Eşlerinin Mağduriyetlerini Dile Getirmek.


2-Bazı Evli Şehitlerimizin Çocukları ve Eşleri ile Şehitlerimizin Kardeşleri Arasında Çıkacak Muhtemel Sorunların Önüne Geçmek.


3-Evli Şehitlerimizin Çocuklarının ve Eşlerinin Mahkeme Köşelerinde Sürünmelerini Önüne Geçmek.


4-Şehit Yetimlerinin ve Eşlerinin Seslerini Duyurmak ve Birliklerini sağlamak.


                Bu Kapsamda Duyumlarımıza göre 29-30.11.2012 tarihleri arasında çıkarılması düşünülen Yönetmenliğin yeniden Düzenlenmesi Evli Şehitlerimizin Anne, Baba ve Kardeşlerinin Yaşlarının Dikkate Alınması, Herhangi Bir Kamu Kurum ve Kuruluşta 657 Devlet Memurları Kanunun herhangi Bir bendine Dahil olmaları, Hayatta Olmamaları veya Hayatta olsalar bile bu Hakkını Şehidin Çocuğuna veya Eşine verilmesini herhangi bir resmi belge ile ibraz etmeleri halinde İkinci İş Hakkının Evli Şehidin Çocuğu yada Eşi tarafından kullanılmasının Önünün açılması için Sayın Devlet Büyüklerimizden istirham ediyoruz.

 
               6353 Sayılı Kanunun Resmi gazetede çıkmasına müteakiben uygulama yönetmenliğini beklemeden 76 maddeye istinaden Bekar Şehitlerimizin Kardeşlerinin Atamaları yapılmış ve halen atamaları yapılmaktadır. Fakat Evli Şehitlerimizin yakınlarının atamaları yapılmalaştır. Buda Şehit Çocuklarının Boynunu Bükük Bırakmış ve Bunalımlara Sevk etmiştir görüştüğüm birçok şehit çocuğunun bu durumu beni son derece derinden üzmüştür. Buradan Tüm Devlet Büyüklerime seslenmek istiyorum çünkü vicdanen rahat uyuyamıyorum lütfen ŞEHİT YETİMLERİNİN SESİZ ÇIĞLIKLARINA KULAK KAPATMAYIN onları duymazlıktan gelmeyin. Çünkü onlar bu ülke için verile bilecek en büyük bedeli verdiler babalarını bu Devletin ve Milletin ayrılmaz bütünlüğü ve ebedi bekası için ŞEHİT verdiler şimdi sıra Devletimizin Şehit Yetimlerine Baba olma günüdür.


              Saygılarımla arz ederim.
                                                                                            Bitlis Şehit Aileleri Derneği
                                                                                              Yönetim Kurulu Başkanı
                                                                                                     Seyfettin APAK   

Yorumlar

Yorumlar