Fark ne? | Gazi TV

SON DAKİKA

Fark ne?

Bu haber 09 Temmuz 2012 - 19:26 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Fark ne?

Sitemiz köşe yazarlarından Ordu Vazife Malulü Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

     Vatan borcu dendiği zaman akan sular durur,işimizi,ailemizi bırakır bu borcu ödemeye gideriz. Askerliğimizi yapacağımız yeri seçme şansımız yoktur… Nereye gönderirlerse gideriz, bizler için her yer vatandır. Gittiğimiz yerde görev seçme gibi lüksümüzde yoktur… Ne görev verilirse yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Şansımıza kimimiz doğuya gider… Kimisi güneye… Batıya veya kuzeye, fark etmez. Nerde olduğunun önemi yoktur bizler için…
 
 
     Kimimiz görev gereği mutfaktadır, kimimiz depoda, kimimiz idari bölümlerde, kimimiz dağda, operasyonda, sonuç olarak nizamiyeden içeri girdiğimiz andan itibaren hepimiz görevdeyizdir. Operasyona katılmak görev de, NÖBET TUTMAK görev değil mi? Dağda arazi araması yapmak görev de, MUTFAKTA YEMEK YAPMAK görev değil mi? YAZICILIK YAPMAK, ARAÇ KULLANMAK görev değil mi ? Operasyon esnasında, arazi aramasında hayatını kaybetmek sakat kalmak var da, nöbet tutarken, araçta giderken veya operasyon emri beklerken veya verilen görevleri yaparken hayatını kaybetmek, sakat kalmak yok mu ? 
 
 
     Ya aileler, onlar için durum farklı mı ? Oğlu Doğu’da askerlik yapan bir Anne, oğlu Batı’da olandan daha mı fazla özlem duyuyor oğluna? Operasyonda ayağını kaybeden bir askerin babası, nöbette kolunu kaybeden bir askerin babasından  daha mı fazla acı yaşıyor ? Fark ne,özlem mi farklı,acı mı ? Güney’de araç kazasında hayatını kaybeden askerin ailesi, Doğu’da arazi aramasında hayatını kaybeden askerin ailesinden daha mı az üzülüyor ? Kısaca Operasyon da Şehit olan, Gazi olanın ki Evlatta, kaza sonucu hayatını kaybedenin, sakat kalanın ki Evlat değil mi ? Fark ne ? 
 
 
     Bizler için durum farklı mı? Operasyonda ayağını kaybeden asker, nöbette arkadaşı tarafından vurulup kolunu kaybedenden daha mı çok acı çeker ? Operasyon esnasında gözlerini yitiren askerin, kendisini o operasyona bırakıp dönerken devrilen araçta ayağını kaybeden arkadaşından ne farkı vardır ? Kaza sonucu uzuvlarını kaybeden, Operasyon da uzuvlarını kaybedenden daha mı çabuk tutunur hayata? Operasyonda olmadığı için daha mı mutlu yaşıyor sanıyorsunuz hayatı ? Operasyonda hayatını kaybeden sakat kalan askerler, kaza sonucu hayatını kaybedip,sakat kalanlardan daha mı fazla seviyordu bu vatanı ? Aralarında ne fark var ? 
 
 
     Kendisi de GAZİ olan TBMM mensupları, yukarıda yazdığım örneklerin arasındaki farkı yaratanlar sizsiniz. Normalde o insanların arasında hiç bir fark yok, duygular, vatan sevgisi hep aynı… Ama sizler olayın oluş şekline göre bu insanları ayırıyorsunuz. Hepsine eşit davranmıyorsunuz. Bu eşitsizliği, adaletsizliği ortadan kaldırmak sizlerin görevi değil BOYNUNUZUN BORCUDUR. Hiç kimseyi mağdur etmeye hakkınız yok… Kaza sonucu hayatını kaybedenlerin kalanlarının da, sakat kalanların da İNSANCA YAŞAMA HAKKI VAR.
 
 
     Son sözümde MALÜL GAZİ ve ORDU VAZİFE MALÜLLERİNE…
 
     Bugüne kadar çektiğimiz sıkıntıların,mağduriyetlerin giderilmesi için taleplerimiz oldu,ama bizleri temsil eden insanlar maalesef ki bu talepleri ve sıkıntıları gerekli yerlere ulaştırmadı. Neden  sorusunu cevaplayacak olanlar da hala dernek yönetiminde olmaya devam eden kişilerdir. Anlayacağınız artık bu talepleri, sıkıntıları anlatacağımız fırsatı beklemek yerine, bu fırsatı kendimiz yaratacağız. Çektiğimiz sıkıntıları, talepleri, özlediğimiz insanca yaşama hakkını bir dilekçe haline getirin ki bu en fazla 10 dakikanızı alır ve bu dilekçeyi aşağıdaki belirteceğim adrese yollayın. Bu dilekçeler toplanarak gerekli mercilere, kurumlara iletilecektir. Bu konuda hep beraber olmazsak bir sonuç alamayız. Ya yıllardır çektiğiniz sıkıntıları çekmeye devam edeceksiniz, ya da bir şeyleri değiştirerek insan gibi yaşama şartlarına kavuşacağız
 
 


     DİLEKÇELERİN GÖNDERİLECEĞİ ADRES: PK 477 – YENİŞEHİR / ANKARA


     Saygılarımla
 
 
     Rafet KELEŞ


     ORDU VAZİFE MALÜLÜ

Yorumlar

Yorumlar