Faizsiz Kredide Konut Sigortası | Gazi TV

Faizsiz Kredide Konut Sigortası

Bu haber 25 Temmuz 2013 - 8:47 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
Faizsiz Kredide Konut Sigortası

Faizsiz konut kredisi ile ilgili olarak Gazimiz Sn. Fatih ÖZDEL’in sitemize göndermiş olduğu bilgilendirme mesajını sizler için yayımlıyoruz.

“Şehit aileleri Gaziler ve vazife malulü olup Faizsiz konut kredisi kullanacak arkadaşlar için önemli bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

 

Faizsiz konut kredisini geçen sene kullandım , o dönemde Ziraat bankasınca konutum için DASK sigortası ve kendi özel ürünleri olan Konut Sigortası adı altında bir sigorta yapılmıştı . Bu sene tekrar DASK sigortası yanında Ziraat bankası 150 TL civarında olan kendi özel sigortalarını yenilemişler . Ziraat bankasının özel ürünü olan sigortanın yenilenmemesi için dilekçe verdim fakat dilekçeme arşiv kontrolünün ücretli olduğu, ücret yatırıldıktan sonra cevap verileceği cevabı verildi ve poliçem iptal edilmedi. Banka görevlisi poliçe bedelini ödemessem bir şekilde alınacağını söyledi.

 

Faizsiz konut kredisi kullanacak olan arkadaşların toplam borcu bitene kadar Ziraat bankasınca mağdur edilmemesi için Özel ürünleri olan Konut sigortasını imzalamamalarını aksi takdirde her sene konutun özelliğine göre 180 TL civarında DASK (zorunlu deprem sigortası) yanında 150 TL civarında Konut Sigortası ödeyecekleri hususunda uyarmak istiyorum .

 

Saygılarımı sunarım.”

 

Gazi Fatih ÖZDEL

Yorumlar

Yorumlar