Faizsiz konut kredisi, normal konut kredisi ile alınmış dair | Gazi TV

Faizsiz konut kredisi, normal konut kredisi ile alınmış dair

Bu haber 27 Ağustos 2013 - 9:52 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Faizsiz konut kredisi, normal konut kredisi ile alınmış dair

Faizsiz konut kredisi hakkı gelmeden önce mevcut faiz oranları ile bankalardan konut kredisi kullanarak daire alan Ordu Vazife Malulleri, faizsiz konut kredisini daha önceden konut kredisi ile almış olduğu evlerde de kullanabilmek istiyorlar.

Bankalarca kullandırılan normal Konut kredisi ile ilgili mevcut uygulamada banka değiştirmek istediğinizde diğer bankanın garantörlüğünde ipotek kaldırılarak yeni banka ipotek koyuyor ve konut kredisini başka bankaya kaydırabiliyorsunuz. Bu uygulama faizsiz konut kredisinde neden olmasın?

 

Sitemize görüşlerini ileten Ordu Vazife Malulü Sn. Hasan İMER, halihazırda konut kredisi ile ev aldığını, bankaya 75.000 tl. ana para, 30.000 tl.’de faiz borcu olmak üzere toplamda 105.000 tl. ödeme yapması gerektiğini, faizsiz konut kredisi hakkını halihazırda almış olduğu bu daire için kullandığı taktirde mevcut faizi ödemekten kurtulacağı gibi yasa ile verilen bu hakkı rahatlıkla kullanabileceğini iletmiştir. Bu çerçevede faizsiz konut kredisi hakkının kullanımında halihazırda faizle konut kredisi çekilerek alınan daireler için de bu hakkın kullanılabileceği bir yönetmelik düzenlemesi bu konuda aynı durumda olan bir çok ordu vazife malulü kardeşimiz için olumlu bir gelişme olacaktır.

Yorumlar

Yorumlar