Faizsiz konut kredisi İçin hemen Başvurula bilir mi?

Faizsiz konut kredisi İçin hemen Başvurula bilir mi?

02/08/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Faizsiz konut kredisi İçin hemen Başvurula bilir mi?

Faizsiz konut kredisi hakları yeni yasal düzenleme ile verilen harp ve vazife malulleri ile görev Şehidi yakınlarının soruları aynı noktada yoğunlaşmaktadır. Faizsiz konut kredisi hakkından yararlanabilmek için öncelikle uygulama yönetmeliğinde gerekli değişikliğin gerçekleşmesini beklemek önem arz ediyor. Genel olarak faizsiz konut kredisi ile ilgili bilgilendirmemizi içeren haberimiz aşağıda sunulmuştur.

Faizsiz konut kredisi hakkını kullanırken üzerinize daire olmaması gibi bir zorunluluk yoktur. İllaki TOKİ projelerinden alacaksınız diye de bir şart bulunmamaktadır. İskan ruhsatı olan herhangi bir daireyi alabileceğiniz gibi, gerekli şartları yerine getirmek üzere kendi arsanız üzerine müstakil evinizi yaparken de bu haktan yararlanabilirsiniz.

 

Bu hakkın kullanımına ilişkin olarak en önemli husus “hak sahipliği belgesi” nin alınmasıdır. Bu belge SGK Genel Müdürlüğü tarafından gönderilmektedir. Bu belgeyi alabilmek için dilekçe ile SGK Genel Müdürlüğüne müracaat etmenizi müteakip adresinize hak sahipliği belgesi gönderilmektedir. Hak sahipliği belgesinin alınmasının ardından bulunduğunuz il ya da ilçedeki ziraat bankası şubesinden faizsiz konut kredisini kullanabilirsiniz. 

 

Hak sahipliği belgesi talebi için bundan önceki uygulamada gönderilen dilekçe örneğine bu linkten ulaşabilirsiniz>>>

 

Yeni yapılan yasal düzenleme kapsamında hak sahipliği belgesi müracaatı yapmadan önce Toplu Konut Fonu’ndan Şehit Ailelerine, Malûlleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Yönetmeliği’nde gerekli değişikliğin yapılmasını beklemekte fayda var. Aksi taktirde başvuru yapsanız bile bu belge henüz uygulama yönetmeliği çıkmadığı için gönderilmeyebilir.

 

Faizsiz konut kredisi ile aklınıza gelebilecek her türlü sorunun yanıtına ulaşmak için tıklayınız>>>

Yorumlar

Yorumlar