Faizsiz konut kredisi çıkmazı | Gazi TV

Faizsiz konut kredisi çıkmazı

Bu haber 23 Şubat 2013 - 11:46 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Faizsiz konut kredisi çıkmazı

Sitemizle irtibata geçen Gazi Astsb. Sn. Resul ERCAN’ın faizsiz konut kredisi ile ilgili olarak iletmiş olduğu soruna ilişkin yanıt bulamadık. Bu hususta ne yapılabilir?

Faizsiz konut kredisi kullanmak isteyen, ancak anlaşmazlık sonucu boşanarak ayrılmış bir Şehit ailemizin faizsiz konut kredisini kullanması sorunu bulunmaktadır.

 

Yetki belgesi 2 suret olarak anne ve babanın adına düzenlenmiştir. Şehidimizin babası ve annesi bu kredi için feragat etmekte istemiyorlar. 

 

Bu durumda Şehidin anne ve babası ayrı ise konut kredisinin kullanımı nasıl olacaktır?

———————————————————————

   Toplu konut fonu’ndan Şehit ailelerine, malulleri ile, dul ve yetimlerine açılacak faizsiz konut kredisi yönetmeliğine baktığımızda Şehit ailelerinde öncelik sıalamasına göre hak sahipleri aşağıdaki gibi sayılmıştır;

 

 – Maaşa bağlanan dul eşini,


 – Eşi hayatta değilse veya evlenmişse, maaşa bağlanan çocuklarını müştereken,


 – Bunlar bulunmadığı takdirde, maaşa bağlanan bakmakla yükümlü olduğu baba veya anasını, konut sahibi yapmak amacıyla Fondan Kredi verilir.

 

 Daha sonra yapılan açıklamada da “Bu Kredi, şehit olan veya hayatını kaybedenlerin ailelerine bir defaya mahsus olmak üzere verilir.” denilmektedir.

 Bu durumda Faizsiz Konut Kredisini Şehidin annesi mi kullanacak? Babası mı kullanacak? Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

Yorumlar

Yorumlar