Evi Yanan Şehit Ailesinin Elinden Kimse Yok Mu Tuttu | Gazi TV

Evi Yanan Şehit Ailesinin Elinden Kimse Yok Mu Tuttu

Bu haber 29 Kasım 2012 - 9:42 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Evi Yanan Şehit Ailesinin Elinden Kimse Yok Mu Tuttu

Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şubesi gönüllüleri, yangında evi kullanılmaz hale gelen şehit ailesine yardım etti. Oğullarını Şırnak’ta şehit veren baba Selim Yıldırım’ın Karapınar Mahallesi’ndeki evi, geçtiğimiz ekim ayında çıkan yangında kullanılmaz hale gelmişti.

 

Kaymakamlık tarafından kendilerine ev kiralanan aileye Kimse Yok Mu Derneği Bursa Şubesi de el uzattı. Yangının ardından sık sık aileyi ziyaret eden Kimse Yok Mu gönüllüleri, ailenin eksikliklerini karşılanmasında destek oluyor.


Yangının ardından tek parça eşyası kalmayan Selim Yıldırım, Kimse Yok Mu’ya teşekkür ederek, şunları söyledi: “Kimse Yok Mu’dan Allah razı olsun. Keşke imkanımız olsa da biz de ihtiyacı olana destek olsak. Kimse Yok Mu elimizden ilk tutan kurum oldu. Hani yere düştüğünüz zaman birisi elinizden tutuyor ya tam onun gibi, tutup ayağa kaldırıyor.”


Oğlunu 23 yıl önce şehit verdiğini hatırlatan Yıldırım, şöyle devam etti: “Yaşadıklarımız çok zor ve kötü olaylardı. Durumumuz iyiyken yardımda bulunamadık, keşke yine durumumuz olsa da yardım etsek. Yaptığınız dünyadaki en güzel iş. Ahirete götürebileceğin en güzel şey bu büyük sevap.

 

Kaynak: http://yurthaber.mynet.com/detay/bursa-haberleri/evi-yanan-sehit-ailesinin-elinden-kimse-yok-mu-tuttu/556698

Yorumlar

Yorumlar