Emniyet Sosyal Tesislerde İndirim Yüzde 10'a İndi | Gazi TV

Emniyet Sosyal Tesislerde İndirim Yüzde 10’a İndi

Bu haber 25 Aralık 2013 - 15:37 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Emniyet Sosyal Tesislerde İndirim Yüzde 10’a İndi

Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Kuruluş Görev ve Çalışma Yönetmeliği ” 11.06.2013 Tarihli İçişleri Bakanı Sn. Muammer GÜLER’in Makam Onayı ile yürürlüğe girmiş olup, Polis Şehit Aileleri ve Vazife Malullerine sosyal tesislerden eskiden uygulanan % 50 indirim, % 10’a inmiştir.

Yemek listesi ve ücretleri:

 

MADDE 38- (1) Yemeklerin hangi usule göre verileceği, maliyetlerinin ve fiyatlarının tespiti, ücretlerin tahsil şekli, yemek servis zamanlarının belirlenmesi ve dağıtımına ilişkin hususlar Merkez Müdürlüklerinde Merkez Müdürünce, Şube Müdürlükleri/Büro Amirlikleri ile diğer tesislerde ise Şube Müdürü/Büro Amiri veya Tesis Sorumlusunca belirlenir. Sosyal tesiste görevli personelin tabldot ücretleri ise, Merkez Müdürlüklerinde Merkez Müdürünün teklifi Daire Başkanmın onayı, Şube Müdürlükleri/Büro Amirlikleri ile diğer tesislerde Şube Müdürü/Büro Amiri veya Tesis Sorumlusunun teklifi il emniyet müdürünün onayı ile tespit edilir.

 

(2) Emniyet Teşkilatı şehit mensuplarının anne ve babası,evlenmemiş eşi ile on sekiz (18) yaşını bitirmemiş, öğrenci ise yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş erkek çocukları ve evlenmemiş kız çocuklarına sosyal tesislerde yemek bedelleri % 10 indirimli olarak uygulanır.

 

(3) Vazife malulü veya vazife malulü iken “idari polis” kadrolarına aktarılan personelin kendisi, eşi ile on sekiz (18) yaşım bitirmemiş, öğrenci ise yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş erkek çocukları ve evlenmemiş kız çocuklarına sosyal tesislerde yemek bedelleri % 10 indirimli olarak uygulanır.

 

 

<<<Yönetmeliği indirmek için tıklayınız>>>


Yorumlar

Yorumlar