Elbistan Şubesine Kapatma Kararı! | Gazi TV

Elbistan Şubesine Kapatma Kararı!

Bu haber 27 Temmuz 2013 - 21:48 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Elbistan Şubesine Kapatma Kararı!

Gaziantep Şubesine kapatma kararı alınmasından sonra bir şok ta Elbistan şubesinde yaşandı. Olağanüstü Genel Kurul çalışmasında Genel Merkez tarafından istenilen destek mesajı metnini imzalayıp göndermeyen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesine de Genel Merkez tarafından kapatma kararı alınarak temsilciliğe çevrildi. Şube Eski Başkanı Ubeydullah ERBİLEN kapatma gerekçesinin halen kendilerine iletilmediğini bildirdi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesinin kapatılmasından sonra Olağanüstü Genel Kurul çalışmasında Genel Merkeze destek mesajı yazısını imzalayıp göndermeyen Elbistan Şubesine de kapatma kararı alındı. 

 

Elbistan ilçesinde Şehit Aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malulleri tarafından çalışmaları taktir edilen ve desteklenen Şube eski Başkanı Sn. Ubeydullah ERBİLEN‘in ilettiği bilgiye göre; Genel Merkez tarafından şubenin denetlenmesi maksadı ile denetleme kuruluna görevlendirme yapılarak, Elbistan Şubesi anılan kurul tarafından denetlendi. Sonrasında denetleme kurulu tarafından şubenin kapatılmasına esas rapor tutuldu. Genel Merkez tarafından şube kapatılarak temsilciliğe dönüştürülerek Şube yönetimi görevden alındı.


Gazimiz Sn. Ubeydullah ERBİLEN ile yapmış olduğumuz görüşmede şubenin neden ve hangi somut gerekçelere istinaden kapatıldığının kendisine dahi bildirilmediğini, Genel Başkana telefonla ulaşmaya çalışmasına rağmen telefonlarına dahi yanıt verilmediğini iletti. Şubenin hangi somut gerekçelere istinaden kapatıldığının halen taraflarına bildirilmemesinin oldukça üzüntü verici olduğunu belirten Erbilen, konuyu yargıya taşıyacaklarını ve adalete olan inançlarının tam olduğunu belirtti.

 

Ramazan gibi mübarek bir ayda, Elbistan şubesine kapatma kararı alınarak, şube üyesi Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malullerinin ahlarının alınmasının vebalinin büyük olduğunu ileten Gazi Ubeydullah ERBİLEN, Genel Merkez tarafından istenilen Olağanüstü Genel Kurul çalışmasında, Genel Merkeze destek mesajı içeren yazıyı imzalayıp göndermemelerinin hemen sonrasında böyle bir denetleme yapılarak kapatma kararı alınmasının da oldukça manidar olduğunu kaydetti.

 

Kapatma kararından sonra bütün Şube Başkanlarına çağrı yapan Erbilen, birlik ve beraberliğe her zamandan fazla ihtiyacımız olan şu günlerde, Genel Merkez tarafından alınan kapatma kararının iptal edilmesi ve Elbistan Şubesinin yeniden iadesi için destek istedi.

 

Buradan Genel Merkeze destek mesajı yazısı göndermeyen Şube başkanlarına çağrı yapıyoruz ve diyoruz ki; “Siz de gönderin, bir destek mesajı da siz yayımlayın. Bir iki aylık süre zarfında varsın bununla mutlu olsunlar… Seçimde de doğru bildiğiniz yere oy verin!” 

 

Olağanüstü genel kurulun kısa zamanda toplanarak seçimin yapılması ve bu tür camiamızı huzursuz eden uygulamalara son verecek ve camianın hizmetkarı olacak bir yönetimin iş başına gelmesi temennisiyle…

 

 

—————————————————–

Olsun be aldırma Yaradan yardır, 

Sanma ki zalimin ettiği kardır, 

Mazlumun ahı, indirir şahı, 

Her şeyin bir vakti vardır…

 

Yunus EMRE

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/files/uploads/e0bac170aa.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar