Eğitime tam destek | Gazi TV

Eğitime tam destek

Bu haber 23 Kasım 2012 - 15:39 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
Eğitime tam destek

Sitemiz köşe yazarlarında Gazimiz Sn. Sebahattin ASLAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Dün Adana il Milli Eğitim müdürümüzle çocuklarımın okulunda veli toplantısındaydım. Sayın müdürüm Adana’mız için öyle güzel projelerden söz etti ki gerçekten takdire şayan bir proje Adana’mızda eğer bu proje hayata geçerse ki benim kanaatim geçecek bunu müdürümün gözünde yüzünde mutluluğunda gördüm hissettim Sayın adana valimiz Hüseyin Avni COŞ’ un bu konuda da desteğinin olduğunu biliyorum. Proje eğitim kampüsü olarak başarılı olacağına eminim adana ilimizde bulunan tüm liselerin şehir dışında bir alana taşınması ve her türlü sosyal aktivitelerinin içinde bulunduğu bir eğitim yuvası bu şekilde 13 kampüsün yapılacağını 10 tanesini adana merkez 3 tanesini de ilçeler bazında yapılacağını sayın il müdürüm belirtti. Düşünmesi dahi insanı mutlu eden bir proje şahsımda bir veli olarak gerçekten takdir ettim bu projede siyasi, bürokrat, iş adamı hayırsever emeği geçen herkesi. Düşünün değerli arkadaşlar adana il merkezde kalacak ilköğretim ve orta öğretim okullarında okuyacak okul sayıları sınıf sayıları artacak bu ne demek çocuklarımızın daha az sınıflarda kaliteli eğitimi demek bu ne demek öğretmen alımı demek bu ne demek daha eğitimli gençlerin geleceğimize umutla bakması demek okulların eğitimden keza sosyal aktivitelerin yapıldığı bir merkez olarak gelişmesi demek.bu ne demek okullarımızın güvenliğinin daha kolay alınması ve gençlerimizin kötü alışkanlık kazanma olasılığının veya terör örgütlerince kandırılmasının önüne geçilmesi demek  

 

 

 

   Bu projede bizlere de veli olarak görevler düşmekte Adana’mızın iş adamlarına hayırseverlerine görevler düşmekte çocuklarımızın Adana’mızın ülkemizin geleceği için bir veli ve gazi olarak bu projede emeği geçen tüm herkesi kutluyorum gerçekten takdir edilecek bir projedir eminim ki sevgili velilerimiz Adana’mızın iş adamları ve hayırseverleri de bu projeye destek verecektir. Eğitim için çalışmak gönül işidir gerçekten eğitime kim bir delikli kuruş dahi harcıyor da eğitimin gelişmesi için çaba harcıyorsa bu ülkenin değerli baş tacımız edilecek vatandaşıdır. Bugünlerde dikkat ederseniz terör yandaşları hep okullarımızı hedef almakta okullara saldırmaktalar neden çünkü eğitimsiz bireyi kandırmak daha kolay eğitimsiz bir toplum ve ülke her zaman geride kalmaya mahkûmdur.

 

 

 

   Adana valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ, Milli Eğitim İl müdürümüz Mehmet Ali SELAMET’E bu proje için şükranlarımı sunuyorum bu projede siyasi görüşü ne olursa olsun kim olursa olsun destek vereceğine inanıyorum kendilerine başarılar diliyorum…..

  

 

 

   Gazi Sebahattin ASLAN

Yorumlar

Yorumlar