Eğitim Yardımı Neden Maaş Hesabına Yatımıyor?! | Gazi TV

Eğitim Yardımı Neden Maaş Hesabına Yatımıyor?!

Bu haber 07 Ekim 2013 - 16:17 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Eğitim Yardımı Neden Maaş Hesabına Yatımıyor?!

Aldığımız bilgiye göre bu sene eğitim yardımları online disket hesabında eğitim yardımı alacak çocukların TC. Kimlik numaraları ile gönderilmektedir.

   Değerli Gazimiz Sn. Aşkın EROĞLU’nun sitemize ilettiği bilgiye göre bu sene eğitim yardımları bankadan çocuklarının nüfus cüzdanları da yanlarında götürmek sureti ile bankadan online ödeme olarak alınacak.

 

Gazimiz Sn. Aşkın EROĞLU’nun mesajını sizler için yayımlıyoruz;

 

   “SGK’dan tarafıma 30/09/2013 tarihli ve ödeme no’lu iki adet bilgilendirme evrağı tarafıma geçtiğimiz hafta ulaşmıştı. Bu güne kadar bankaya gidip disketten kendi TC. Kimlik numaramdan ve emekli sicil numaramdan defalarca sorgulattırmama rağmen hesapta bir şey görülmediği banka memurunca tarafıma söylendi. Ta ki bu sabah SGK Primsiz Ödemeler Daire Başkanı Bekir beye mail attım ve durumu aynen açıkladım. Akabinde gelen cevap aynen şu şekilde idi; “Paralar çocuklarınızın TC. Numaralarına göre gönderilmiştir. bu şekli ile sorgulayınız. Alamazsanız talebinizi iletin inceleyelim. Bilgilerinize rica olunur. Bekir DEMİR – SGK Daire Başkanı.”

 

   Çocuklarının kimlikleri ve kimlik fotokopileri ile birlikte bankaya giderek eğitim yardımını aldığını ileten Gazimiz, kesinlikle çocuklarının nüfus cüzdanlarını yanlarına almaları gerektiğini bildirdi. Gazimize bilgi paylaşımı ile gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

 

BU NOKTADA SORMAK İSTİYORUZ!

 

   Senelerdir Gazilerimizin fiziksel sorunları dikkate alınmaksızın eğitim yardımları neden online ödeme olarak gönderilmektedir. Teknolojinin ve iletişimin bu kadar geliştiği günümüzde böyle bir ödeme neden aylık hesabına yapılmıyor? Bu konuda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığının konuya el atmasını ve bu sorunu da çözümlemesini gönülden temenni ediyor, saygılar sunuyoruz.

Yorumlar

Yorumlar