E-Devlet Sistemi ve Gazi Maaşı | Gazi TV

SON DAKİKA

E-Devlet Sistemi ve Gazi Maaşı

Bu haber 01 Nisan 2011 - 13:39 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

E-Devlet Sistemi ve Gazi Maaşı

Gazi maaş bilgilerinizi ve yapılan kesintileri e-devlet sitesinde görebilirsiniz.

www.turkiye.gov.tr sitesi ile gündeme gelen e-devlet sistemine entegre olan kurumlardan biri de SGK. Tapudan, nüfus bilgilerine kadar bir çok alanda sorgulama yapabildiğiniz bu kapsamlı sitede maaşlarınızı ve yapılan kesintileri de görüntüleyebilmeniz mümkün. Bunun için öncelike bir PTT Şubesine gitmeniz gerekiyor. 1 tl bir ücret karşılığında üzerinde TC Kimlik numaranız bulunan kimliğiniz ile e-devlet şifrenizi teslim alabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız halinde 10 tl gibi bir bedelle yeniden şifre edinebiliyorsunuz. 

Şifrenizi aldıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapıyoruz. Ve “sisteme giriş” butonunu tıklıyoruz.

Sisteme Giriş

Daha sonra e-devlet şifrenizle giriş yapın linkine tıklıyoruz. (Sadece şifre ile giriş yapacak iseniz)

edevlet giriş

Daha sonra TC Kimlik numaranızı ve size PTT tarafından teslim edilen şifrenizi giriyorsunuz. Şifrenizi unutmayacağınız güvenli bir şifre ile değiştirmekte fayda var.

Giriş

E-devlet kapısı üzerinde yapabileceğiniz tüm işlemleri aşağıdaki resimde gördüğünüz linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

hizmetler

Karşınıza çıkan panelde tüm entegre edilen devlet kurumlarına ilişkin yapabileceğiniz işlemleri görebilirsiniz. Burada bizi özellikle ilgilendiren konu SGK işlemleri. Banka değişikliğini direk panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ya da tek linke tıklayarak bütün maaş bilgilerinizi görebilirsiniz. Ayrıca maaşınızdan yapılan kesintileri de bu bölümde görebilmeniz mümkündür. 

Maaş Sorgulama

E-devlet sisteminin sağladığı kolaylıklardan tüm gazilerimizin en iyi şekilde yararlanabilmesi dileğiyle Gazihaber.com olarak tüm Gazilerimize saygılar sunuyoruz.

 

Bu haberi Gaziforum.com’da tartışmak için lütfen tıklayınız>>>

Yorumlar

Yorumlar