DSİ'ye Çağrı | Gazi TV

SON DAKİKA

DSİ’ye Çağrı

Bu haber 16 Mayıs 2012 - 14:53 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

DSİ’ye Çağrı

Gazi işçilerin pozisyon sorunu çözülmelidir.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) ülkemizdeki tüm su kaynaklarının planlanması, yönetimi, geliştirilmesi ve işletilmesinden sorumlu en yetkili kuruluştur.

 

Türkiye’nin hemen her ilinde teşkilatı bulunan bu önemli kurumda sayıları hiçte azımsanmayacak kadar gazilerimiz işçi pozisyonlarında çalışmaktadır. Bu gazilerimizin büyük çoğunluğu büro işlerinde görev yapmaktadır.  

 

DSİ bünyesinde çalışan gazi işçilerin son dönemde yapılan atamaları en düşük işçi gurubu olana “amele” pozisyonunudur. Öyleki DSİ personel kartında pozisyonu bölümünde “amele” yazmaktadır. Her ne kadar fiilen yaptırılmasa da bu durum düzeltilmeye muhtaç kalmış bir hadisedir.  

 

Sorunun çözümü basittir. Büroda çalışan Gazilerin işçi kadrolarından olan “puvantörlük” pozisyonuna geçirilmesi çalışması olur ise büroda çalışan gaziler hem  amale vasfından kurtulmuş olur hemde en düşük işçi maaşı alan bu gazilerimizin maaşlarında puvantörlük pozisyonunun iş güçlüğünden dolayı %5 ek artış sağlanmış olur.

 

Özürlü kadrosundan kuruma işbaşı yapanlarda da aynı durum sözkonusudur.

 

Yetkili sendika TES-İŞ (Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası) ve DSİ Genel Müdürlüğü’nün bahsi geçen konuya biran evvel çözüm bulması ümidiyle…

 

gazihaber.com

Yorumlar

Yorumlar