Dolandırıcılara Dikkat

Dolandırıcılara Dikkat

23/02/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Dolandırıcılara Dikkat

Sitemizle irtibata geçen Ordu Vazife Malulü Sn. Gökhan ÖZGÜL’ün verdiği bilgiye göre; amcasının oğlu Şehit kardeşi Sn. Ömer ÖZGÜL’ün Şehit yakınlarına tanınan iş hakkı kapsamında müracaatına istinaden cep telefonuna gelen bir sms mesajı ile dolandırma teşebbüsünde bulunulduğu belirtildi.

İş hakkı kapsamında müracaatını yapan Sn. Ömer ÖZGÜL’ün cep telefonuna gelen sms mesajında “BAŞVURUNUZ ONAYLANMISTIR KATALOG İŞLEMLERİ VE DİĞER DETAYLAR İÇİN PERSONEL ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ EMİN BEYİ ARAYIN” şeklinde bir bildirim ve altında da Emin adlı şahsın telefon numarasının yer aldığını belirten Sn. Gökhan ÖZGÜL, ilgili şahsı aramaları neticesinde kendisine cevaben işlemlerin tamamlandığını, atama şubede evrak parası olarak 250 tl bir bedel istendiğini, belirterek bir hesap numarası ilettiklerini ve bu hesaba acilen para yatırmalarını ve bu şekilde en önde olacakları yönünde ifadede bulunduğunu bildirdi.

Yaptıkları araştırmada da bunun tamamen bir dolandırıcılık girişimi olduğunu belirten Özgül, konuyu emniyet birimlerine ilettiklerini, bu tür mesajlara ve sms bildirimlerine itibar edilmemesini iletti. Bu olaya ilişkin olarak detaylı bilgi Sn. Gökhan ÖZGÜL’den 0543 572 59 53 no’lu telefon numarasından edinilebilir.

Bu ve buna benzer bir durumla karşılacan Şehit ailelerinin konu ile ilgili olarak zaman kaybetmeden Emniyet birimlerine bilgi vermeleri ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmaları gerekmektedir. 

Yorumlar

Yorumlar