Home » Şehit Gazi » Dernek Kendini Formatlamalı
Dernek Kendini Formatlamalı

Dernek Kendini Formatlamalı

Dernek Kendini Formatlamalı

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz

Daire başkanlığı hepimizin, bu doğru, ama sorunları sadece Dernek Genel Başkanından dinlerse sadece belli bir kesimin sorunlarını dinlemiş olur ve o yönde çalışmalar yapar. Ben sadece dernek yöneticilerinin değil, sorunları, birebir yaşayanların ağzından bizzat dinlenilmesi taraftarıyım. 

 Şehit Ailesi, Terör Gazisi, Harp Malülü, Muharip Gazi ya da Vazife malülü, farketmez. Öncelikle genel ve temel ihtiyaçlar net olarak belirlenmeli ve giderilmesi yönünde çözüm üretilmesi için birlikte çalışılmalıyız. 

 Bugüne kadar sorunların çözülememesinin sebebi,Devletin, Dernek Genel Merkezini muhatap alması olduğunu düşünüyorum. Aslında doğrusu bu ama Dernek Genel Merkezinin yönetim biçimi, Şehit ve Gaziliğe bakış açısı, Vazife Malüllerini yok sayması, sorunların çözümünü yıllardır ertelenmesine ve bunun sonucu olarakta sorunların daha da büyümesine sebep olmuştur.

 Devletin Şehit Ailelerine ve Gazilere sahip çıkması için 2 senede 2 ayrı torba yasa yapmasına gerek var mıydı? Bence hiç gereği yoktu. Çünkü Şehit, Gazi, Harp ve Vazife Malülleri için ANAYASANIN 61.  Maddesinde bu sıfatı hak edenler için Devletin ne yapması gerektiği zaten yazıyordu. Bütün sorun Anayasanın uygulanmamasından kaynaklanıyordu. Anayasa uygulanmadığı için de, Dernek Genel Merkezinin, sadece belirli bir kesimi ilgilendiren, herkesi kapsamayan çalışmalar yapması Devletin de işine geldi. Çünkü herkesi kapsayacak bir çalışma yapılması durumunda tasarruf yapılamayacaktı. 

 Devletin, iyi niyetle birşeyler yapmaya çalıştığı kesin. Ancak gerçek anlamda sorunları çözmek istiyorsa, sorunun muhataplarını dinlemeli ve Şehit, Gazi, Harp ve Vazife Malüllerinden tasarruf yapmaktan vazgeçerek, bu insanlara hak ettikleri Onurlu hayatı yaşamaları için gerekli imkanlar sağlanmalıdır.

 Devlet, Vatan için canını, uzuvlarını veren insanların canlarına, uzuvlarına değer biçmekten vazgeçmeli, bu insanlara manevi anlamda değer verdiğini hissettirmelidir. 

 

 Bu süreçte Dernek Genel Merkezi’de kendisini formatlamalı, Şehit, Gazi, Harp ve Vazife Malüllerinin tarafında olmalı, her kesimden üyesini dinlemeli, fikirlerine değer vermeli ve eleştiriye açık olmalıdır.

 

Saygılarımla.  

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/yeni/limon4.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Welcome!

Pitchfork snackwave vaporware tofu next level. Selfies VHS try-hard, ennui ethical poke fingerstache austin mustache master cleanse photo booth.

SUBSCRIBE NOW

GreatNews theme combines elegance with powerful features. Retina ready and designed specifically for use across a broad.