Denetleme Kuruluna Çağrıdır | Gazi TV

Denetleme Kuruluna Çağrıdır

Bu haber 07 Haziran 2013 - 15:46 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
Denetleme Kuruluna Çağrıdır

Değerli arkadaşlar, Tükiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin Olağanüstü Genel Kurul gündem maddeleri ile toplanması için, 102 delegenin vermiş olduğu dilekçelerin Genel Merkeze teslim edildiğine dair geçtiğimiz günlerde bilgilendirme haberi yapmıştık.

Yapmış olduğumuz haberimizde, tek tek bütün dilekçe veren delegelerin isimlerini dahi yayımlamamıza rağmen, bugün dernek şubelerine Genel Merkez tarafından yeni bir faks çekildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.  Genel Başkan tarafından şubelere çekilen faks mesajında “bazı imzaların sahte olduğuna ilişkin duyumlar alındığı” şeklinde yorum yapılarak delegelerin adresleri istenmiştir.

 

Bizler bu tür spekülasyonlar yapabileceğini önceden öngördüğümüzden bütün olağanüstü genel kurul dilekçesi veren delegelerin Şubeleri ile birlikte isimlerini sitemizde yayımladık. Bu zamana kadar bu hususta en ufak bir yorum dahi olmaması, bu dilekçelerin delegelerin bizzat kendileri tarafından verildiğinin en açık göstergesidir. Ayrıca bu iftirayı atanları ithamlarını ispata davet ediyoruz. Şubelere faks çekmekle, karalama kampanyaları ile uğraşacağınıza İmzalar sahte ise bizi DERHAL MAHKEMEYE VERİN! Böyle bir şeyin olmadığını kendileri de çok iyi bilmelerine rağmen cesur bir şekilde seçime gitme kararı almak  yerine hala şubelerle ve delegelerle uğraşmanın kime ne faydası olacak?

 

Olağanüstü Genel Kurul çalışmasına başlamadan önce bu tür karalama kampanyalarının olabileceğini ve her olasılığı düşünerek yola çıktık. Olağanüstü genel kurul için her delege 2’er dilekçe verdiler. 1 adet orjinal nüshalarını dosyamızda muhafaza etmekteyiz. Bu açıdan Rabbimize şükürler olsun ayağımız yere sağlam basmaktadır.

 

Bu itibar ile Genel Merkez Denetleme Kuruluna çağrıda bulunmak istiyoruz. 102 delegenin dilekçe ile müracaatını dikkate almak sureti ile daha fazla zaman kaybetmeden artık bu çıkmaza son verin ve tüzüğün 21. maddesine istinaden dernek Genel Merkezinin olağanüstü genel kurul gündem maddeleri ile toplanması için karar alın. Burada başvurudan itibaren 1 ay sonra Sulh Hakimine müracaatta bulunduğumuzda tüzük gereği kayyum atanmak sureti ile zaten seçim tarihi belirlenecek. Ancak camianın şu an için kaybedeceği 1 gün dahi bulunmamaktadır. Denetleme Kurulunun camianın iradesini göreceğine ve bu kararı alacağına gönülden inanıyoruz.

 

Saygılarımızla.


Yorumlar

Yorumlar