Değeri Bilinmeyen Kahramanlar

Değeri Bilinmeyen Kahramanlar

19/12/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Değeri Bilinmeyen Kahramanlar

Güneydoğuda terörle mücadele kapsamında icra edilen operasyonlarda büyük bir fedakarlık ve cefakarlık örneği gösteren köy korucularının kıymeti maalesef bilinmiyor. Sigortasız ve düşük ücretle çalışan köy korucuları geçtiğimiz gün Ankara’da, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen köy korucuları, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile görüşmek için Bakanlık önünde toplandı.

      Bakanlık önünde toplanan köy korucuları adına bir açıklama yapan Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, yıllardır İçişleri Bakanlığı’nın emrinde ve komutanlar ile omuz omuza görev yaptıklarını belirterek, “Bugün Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonumuzun tanıtım toplantısı vardı. Bu vesile ile doğu ve güney doğuda 30 yıldır görev yapan 22 ilde bulunan köy korucuları ve korucu başkanlarımız Ankara’ya geldik” dedi.


   Yaklaşık bir ay önce Meclis’te BDP dışında grubu bulunan bütün siyasi partilere ve bütün bakanlıklara davetiye gönderdiklerini belirten Sözen, bugün korucuların sorunlarını Türkiye’nin ve bakanların gündemine getirmek için program yaptıklarını ifade ederek, “Bizim talebimiz, bugün buraya gelen 300-400 arkadaşımız ile İçişleri Bakanı Muammer Güler ve jandarma genel komutanımızla bir araya gelip sorunlarımızı iletmek istiyoruz. Bu ne isyan hareketi ne de bir başkaldırıdır. Korucularımız sigortasız çalıştırılıyor ve düşük ücret veriliyor” diye konuştu.

Kaynak: http://www.haberler.com/koy-korucularindan-icisleri-bakani-ile-gorusme-5441532-haberi/

Yorumlar

Yorumlar