Darbe Mağduru, Savaş Tamtamcıları | Gazi TV

Darbe Mağduru, Savaş Tamtamcıları

Bu haber 05 Eylül 2013 - 10:28 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
Darbe Mağduru, Savaş Tamtamcıları

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Baler FİDAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz…

TAMTAM, Afrika yerlilerinin kullandığı vurmalı çalgıya benzer minik davul. Kendilerine has ayinlerde özel törenlerde çalınıyor, dolayısı ile bu davulu çalanlara TAMTAMCI deniyor.

Bu sözcüğü ilk defa “DARBE TAMTAMCILARI” ile anımsıyorum.

Bir vakit bir kesim arasında moda olmuştu DARBE TAMTAMCISI demek.

Ülkemizde darbe ihtimali milyonda bir iken bile darbe korkusu ve darbe umudu ile yaşayanlar,  darbe tamtamcıları ve tamtamcıları göstererek mağduru oynayanlar vardı…

Kabul etmeliyiz ki dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de ; “En kötü demokrasi en iyi darbeden  daha iyidir” dediği halde, bazı  siyasiler ve halkın bir kısmında  askeri  yöntemlerle yönetilme özlemi vardı-var.

Şimdi görüyoruz ki zamanında darbe korkusunu ranta çevirenler SAVAŞ TAMTAMCISI olmuş.

Ne yaman çelişki, ne acınası bir hal böyle…

Suriye ile hiçbir bağım yok. Arap değilim, ESAD’cı hiç değilim, baba ve oğul Esad  zihniyetinden de nefret ederim ancak olup biteni, çevrilen dalavereleri görünce inanın  silah kuşanıp Suriye de savaşasım  geliyor.

Bu pis oyunda, kirli savaşta milyonlarca Suriye’li evlerini yurtlarını terk etti, yüz binlercesi pisi pisine bu öldü gitti. Mümkün mü onları geri getirebilmek.

Uçağımız düşürüldü, onlarca insanımız öldü, sınır güvenliğimiz kalmadı, her türlü tehdide açık bir ülkede yaşar olduk.

Her saldırıya komedi gibi misliyle cevap verdik. Artık sözümüzde dinlenmez oldu. Bir hırs uğruna düşman çoğalttık.

Şimdi kalkmış SURİYE’ye MÜDAHALE ŞART diyoruz. SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPIYORUZ

Öyle kısa vadelisine de razı değiliz; kendimiz giremediğimiz gibi ABD girmeli taş üstünde taş bırakmamalı, ne için ESAD’ın gitmesi için. Terk dert ESAD mı acaba ?

Ne olacak bomba yağdıran uçaklar sadece ESAD  ve adamlarını mı avlayacak, güdümlümü şarepnel parçaları. Daha çok masum  insan ölmeyecek mi?

 Bu kirli oyun ESAD giderse bitecek mi ?  IRAK’ın vebalini üzerimizdeyken SURİYE’ye müdahale vicdanları daha    çok yaralamayacak mı ?

Bir taraftan İSRAİL’le hasım görüp diğer taraftan İSRAİL eliyle Suriye’de kan akıtmak doğru mu ?

Özellikle Pkk ile yapılan müzakerelere karşı olanlara söylenen “siz kandan besleniyorsunuz” sözü şimdi yerini savaş çığlıklarına bıraktı,  hem de günlük anlık değil Suriye’yi yerle bir edecek bir savaş daveti var,  bu merhametin den ağladığı iddia edilenlere yakışıyor mu?

Suriye’de  BM, NATO ve ABD eliyle akacak kana hangi merhamet sahibi göz yumabilir.

Suriye’deki yangın söndürülmelidir çünkü bu yangından en çok ülkemiz dolayısıyla Gaziantep gibi sınır bölgeler zarar görmektedir. Zararın neresinden dönersek kardır. Ancak bir askeri müdahale bu zarar ve ziyanı daha da çok artıracaktır. Telafisi güç tahribatlar açacaktır iki ülke halkları arasında .

Sadece Gaziantep merkezde 100 bine yakın Suriyeli yaşıyor bunlar kimdir kimcidir ne niyetle gelmişler bilmiyoruz. Kimyasal saldırı olsa, bombalar  patlatılsa hangi önlemi almışız soruyorum.

İsrail her vatandaşı için bir Gaz maskesi dağıtmış,  bizde her apartmana bir GAZ MASKESİ DÜŞMEDİĞİNİ görüyoruz…

Dün hüngür hüngür ağlayanlar bugün daha çok can yaksın diye ABD’yi SURİYE’ye müdahaleye davet ediyor…

Sahi bu arada birilerinin maskesinin düştüğünü görüyor musunuz ?..

 

 

 

Bu yazı Gaziantep27 sitesinde de yayımlanmıştır.

Yorumlar

Yorumlar