Daire Başkanımız, İşçi Olarak Atanma Sorununu Çözdü | Gazi TV

Daire Başkanımız, İşçi Olarak Atanma Sorununu Çözdü

Bu haber 18 Aralık 2013 - 13:29 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Daire Başkanımız, İşçi Olarak Atanma Sorununu Çözdü

Gazimiz Sn. Salih KARABAŞ, Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Sn. Nuray BAYAR ile görüşmesi neticesinde 5434/45 rütbeli ordu vazife malulleri ile polis vazife malullerinin memur olarak çalışmaları halinde vazife malulü aylıkları kesileceğinden işçi olarak çalışabilmeleri ile ilgili Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanı Sn. Hüseyin DEMİRBAŞ’ın Devlet Personel Başkanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde mutabakat sağlandığı bilgisini edindiğini iletmiştir. Değerli Gazimize detaylarla ilgili sorunuz olursa aşağıda yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Sn. Daire Başkanımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

GAZİMİZİN MESAJI: 
 
Dün akşam Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Nuray Hanım (Bayar) la yaptığım telefon görüşmesinde 5434/45 sayılı kanuna göre emekli olan ordu vazife Malullerinin iş hakkıyla ilgili istanbul’dan aynı pozisyondaki bir kardeşimizin sorunu iletmesi neticesinde Daire Başkanımız Sn. Hüseyin DEMİRBAŞ, bizzat Devlet personel Başkanlığı ile görüşerek işçi olarak atanmaları hususu karara bağlanmış.
 
Arkadaşların Valiliklerdeki komisyonlarda iş hakkından yararlanmaları uygun görülen 5434/45 kapsamındaki rütbeli ordu vazife malulleri ile polis vazife malullerinin durumlarını ve işçi olarak atanmak istediklerini belirtir bir dilekçeyle müracaat etmeleri gerektiğini bildirdi. 
 
Saygılarımla.
 
 
Gazi Salih KARABAŞ

Yorumlar

Yorumlar