Daha kaç ana evlatsız kalacak? | Gazi TV

SON DAKİKA

Daha kaç ana evlatsız kalacak?

Bu haber 04 Kasım 2012 - 15:19 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Daha kaç ana evlatsız kalacak?

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Sebahattin ASLAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 Sayın okuyucularım Güneydoğu’da terör eylemlerinin artması, öncelikle bölge insanını ve tabii ki bizleri huzursuz ediyor. Artan şiddet olayları içimizi karartıyor. Sönen ocaklar yüreğimizi dağlıyor. Türkleri uluslararası arenada zayıf düşürmek için kurdurulan Ermeni örgütü ASALA, Avrupa ve Amerika’da masum büyükelçilerimizi, diplomatlarımızı şehit etti. Şimdi ise varisi PKK, bölgede kanlı eylemlerini sürdürüyor. Güneydoğu’daki olaylara, basit terör olayları gözüyle bakılamaz bakılmamalı da. Türkiye Cumhuriyeti ile PKK mücadelesi olarak da bakılamaz. PKK kukla liderleriyle sahiplerine hizmet eder. Öyle de olmaktadır. Kürt halkının hakkını savunuyorum demesi de pek inandırıcı değildir. PKK’nın o bölgede kurşun sıktığı siviller Kürt değil mi? Oraya giden hizmetler Kürt halkımıza gitmiyor mu? Hizmeti götüren devlet görevlilerimiz şehit edilmiyor mu?

 

 
   Buradan şimdiye kadar terörle mücadelede eden tüm hükümetlere soruyorum, daha kaç ana evlatsız, eşler sahipsiz, çocuklar babasız kalacak? Bunu sizler adına ben soruyorum. 25 yılı aşkındır devam eden etnik terörün, PKK terörünün ülkeye verdiği zararın 600 milyar doların üzerinde olduğunu biliyoruz. GAP’ın maliyetinin 32 milyar dolar olduğunu da… Peki, bu siyasi iradeler neden bu teröre dur diyemiyorlar, demiyorlar? Avrupa sevdası ile yanan hükümetler her defasında teröre taviz vermişlerdir halen de vermektedirler. Terörü besleyenler AB üyesi ülkeler olduğu bilindiği halde biz terörü destekleyenlerin arasına girmeye çalışıyoruz. Bu ülkeler teröre destek vererek hem bize silah satmayı, hem teröriste silah satmayı, hem de ülkemin güney doğusunu bölmeyi istiyor ve hedefe doğru da emin adımlarla ilerliyorlardır.

 

 
   Genel af çığırtkanlığı yapanlar kimi kim adına af edip eve gönderdiniz? Peki, eve gönderdiğiniz militanları şu an hangisi dağda askere, polise silah sıkıyor, hangisi çatışmada öldü? Ben diyeyim şahsi fikrimdir hepsi cezaevinden çıkar çıkmaz dağa örgüte koştular, pek azı ihtimal dahi vermiyorum olaya katılmadı, dağa çıkmadı. Peki, şehidimi eve kim gönderecek? Bayrağa sarılı tabutla değil tabii ki… Gazimin kopan uzvunu kim geri verecek? Bunun vebali kimde.

 

 
   Terör ne zaman bitecek? Kim dur diyecek? Terör zaman zaman duruldu sakinleşti, bazen alevlendi ama bitmedi.. Olayların şiddetle hızlandığı bu topraklar, önemli bir coğrafyanın arazisidir. Güneydoğu, Ortadoğu ile Akdeniz arasında önemli bir coğrafyadır. Irak petrollerine çok yakındır. Ayrıca Güneydoğu’da da petrol rezervleri mevcuttur. Ülkemiz, çok ciddi bir petrol ve altın rezervlerinin üzerine kuruludur. KKTC’nin kuzeyinde, Akdeniz’de petrol yatakları vardır. Ülkemiz üzerinde dönen oyunlar hiç bitmeyecektir. Ve biz aklımızı başımıza almadıktan sonra artarak da devam edecektir. Geçmişteki İngiliz oyunları, Şeyh Saitler türetmiş, Misak-ı Milli dâhilindeki Musul kaybedilmişti. Bu durumdan karlı çıkan Sait ve adamları değil, İngiltere oldu. Kaybeden de Türkiye… Bugün de aynı durum söz konusudur. Hem desteklenen terör, telkin edilen ideoloji ve diğer yandan hortlatılmak istenen ırkçılık, iki kardeş halkı birbirine düşürmek için yapılan faaliyetlerin başlıcalarıdır.

 

 
  Her gün bir ocak sönüyor, her gün bir yürek yanıyor. Her sönen ocakta sokaklara dökülüp “şehitler ölmez vatan bölünmez”, “her şey vatan için” vs vs gibi klişeleşmiş sözlerle terör bitmez… Terörle mücadelede siyasi iradenin kararlılığı çok önemlidir. Terörü bitirecek bu siyasi irade de seçimlerde sandıktan çıkmalıdır. Terörle mücadelede etkili olan paşaların önü bıçak gibi kesilip emekli edilmemelidir. En başta Güneydoğu’da toprak reformu yapılmalıdır, ağalık düzenine son verilmelidir ki oradaki Kürt halkımız kendi benliğini bulabilsin. Gerekirse yapılan teşvikler peşkeş çekilmemelidir, denetlenmelidir Kürt halkı ve Avrupa’ya terör anlatılmalıdır. Polise taş atan çocuklarımız eğitilmelidir. Okullarda terörün zararları anlatılmalıdır. Kısacası eğitim, eğitim, eğitim… Uyuyan milleti uyandıralım, oyuna gelmeyelim. Saygılarımla…

 

 
 
   Gazi Sebahattin ASLAN

 

Sorularınız ve sorunlarınızda benimle irtibata geçebilirsiniz;

Mail adresi: aslanbey_1970@hotmail.com

Telefon: 0 546 602 78 58

Yorumlar

Yorumlar