CHP'li Oran'dan, Başbakan'a İdris Naim Şahin soruları | Gazi TV

CHP’li Oran’dan, Başbakan’a İdris Naim Şahin soruları

Bu haber 31 Ocak 2013 - 18:28 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
CHP’li Oran’dan, Başbakan’a İdris Naim Şahin soruları

CHP’li Oran’dan, Başbakan’a İdris Naim Şahin soruları: “Hangi ‘oyunu’ bozduğu için kendisini görevden aldınız?” “Naim Şahin’in “çomak soktuğu” iş, eylem, plan veya gelişme nedir?”

 

CHP’li Oran’dan, Başbakan’a İdris Naim Şahin soruları:

“Hangi ‘oyunu’ bozduğu için kendisini görevden aldınız?”

“Naim Şahin’in “çomak soktuğu” iş, eylem, plan veya gelişme nedir?”


ANKARA


CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in görevden alınmasının ardından yaptığı açıklamaları gündeme getirerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Hangi ‘oyunu’ bozduğu için kendisini görevden aldığını, Naim Şahin’in “çomak soktuğu” iş, eylem, plan veya gelişmenin ne olduğunu” açıklamasını istedi.Oran’ın, Erdoğan’a yönelttiği soru önergesinde, “İçişleri Bakanı, AKP Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, bu görevden alınmasından hemen sonra ‘İdris Naim Şahin bu ülkede birilerinin oyununu bozdu. Bir şeylere çomak soktu. Siz de bu adamı bozun denilerek talimat verildi” açıklamasını yaptı’ ifadesine yer verdi. Oran, Erdoğan’a şu soruları yöneltti:“- İdris Naim Şahin kendisinin ifadesiyle ‘hangi oyunu bozduğu” için yeniden kabineye almadınız? Bu oyunun ayrıntılarını kamuoyuna ne zaman açıklayacaksınız?

– İdris Naim Şahin’in “çomak soktuğu” iş, eylem, plan veya gelişme nedir, bunları yaşama geçirdiniz mi, ne zaman uygulamaya koyacaksınız?

– “Bu adamı bozun diyerek talimat verildi” ifadesinde yer alan talimatı kim kime verdi, son yaptığınız 4 bakan değişikliğinde böyle bir durum yaşandı mı?”


Yorumlar

Yorumlar