CHP den Manisa Şubesine Ziyaret | Gazi TV

SON DAKİKA

CHP den Manisa Şubesine Ziyaret

Bu haber 23 Nisan 2012 - 9:31 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

CHP den Manisa Şubesine Ziyaret

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Merkez İlçe Başkanı Engin Uzun ve yönetimi Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş’ı makamında ziyaret etti.

 

    CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, ‘‘Tekrardan göreve getirildiniz, yeni dönemde de başarılarınızın devamını dilerim. Manisa’da Şehit Aileleri ve Gazileri için gerçekleştirdiğiniz çalışmaları takdir ediyorum. Birçok Şehit Ailesi ve Gazinin dertlerine deva olduğunuzu görüyorum. Bizler de hem Ümit Başkanı tebrik etmek için hem de yeni seçilen CHP Merkez İlçe Başkanı Engin Uzun’u sizlere tanıtmak amacıyla ilk ziyaretimizi derneğimize yaptık. İlçe Teşkilatı Başkanımız Engin Bey de Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin problemleri ile yakından ilgilenecektir. Şehit Ailelerini ve Gazilerini sadece Şehitler Günü veya Gaziler Gününde hatırlamak yerine her daim yanınızda olduğumuzu, dertlerinizi, sevinçlerinizi paylaştığımızı bilmenizi isterim’’dedi.

 

    Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş ise, ‘‘Değerli vekilimiz Özgür Bey sık sık derneğimizi ziyaret eder, Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin durumları hakkında bilgi alır, bizlere elinden geldiği kadar destek verir. Şehitlik ve Gazilik kavramının önemine binaen gereken hassasiyeti kendisinden görmekteyiz. Yeni seçilmiş olan CHP Merkez İlçe Başkanı Engin Uzun’a çalışmalarında başarılar diliyorum. Hakkımızda meclise gelecek yasal düzenlemeyle ilgili ise 1- Şehit yakınlarına tanınacak ikinci iş hakkının Şehidin kardeşi tarafından da kullanılması. 2- Malûl Gazilere ikinci iş hakkının tanınması. 3- Vazife Malûlü olan kardeşlerimize faizsiz konut kredisi ve bir iş hakkı sağlanması. 4-Devlet Övünç Madalyası sahiplerine Şeref aylığı bağlanması. 5- Malûl Gaziler ve Vazife Malûlü kapsamındaki arkadaşlarımızın maaşlarının düzeltilmesi 6- Öğretim yardımı ve tütün ikramiyelerinin zamlanması gibi konularda Manisa’daki tüm vekillerimizden destek beklediğimizi bir kez daha belirtmemin yerinde olacağına inanıyorum ’’diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar