Çelikten Basın Açıklaması | Gazi TV

SON DAKİKA

Çelikten Basın Açıklaması

Bu haber 21 Ağustos 2012 - 15:58 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Çelikten Basın Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Sn. Mehmet ÇELİK’in basın açıklamasını sizler için yayımlıyoruz.

 

BASIN AÇIKLAMASI

Gaziantep Hakkari de Şehit düşen J.Uzm. Çvş. Mehmet CAN’ ı Uğurlamaya Hazırlandığı Sırada KARŞIYAKA Emniyet Müdürlüğü önünde Yapılan Kahpece ve Alçakça  Saldırıca 9 Vatandaşını kaybetmiş, 70 e yakında vatandaşı yapılan saldırıda yaralanmıştır. Yapılan bu saldırıda Şırnak tan izne gelen 1 askerimizde Şehit düşmüştür.

Şehit olan askerlerimize ve Hayatını kaybeden Vatandaşlarımıza Allah tan Rahmet Kederli ailelerine Başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Yapılan bu kahpeliği Nefretle kınıyor ve bunu yapanların biran önce bulunup hak ettiği cezanın verilmesini istiyoruz. Ayrıca Ülkeyi Yöneten Siyasetçilerin Terör Politikasını ciddi anlamda gözden geçirmesi gerektiğine inanıyor, Son zamanlarda güzel Yurdumuzun çok farklı noktalarında yapılan bu tür kalleş saldırılar üretilen politikanın ne kadar aciz ve çaresiz olduğunu da düşünüyoruz.

Bu noktada, İktidar Gereken En üst noktada Güvenlik tedbirlerini almalı. Vatana ihanet edenleri cesaretlendirmekten vazgeçmelidir. Türkiye’ deki İktidar da Teröristleri cesaretlendirme çabası içerisine giren Ana muhalefet partisinin de izlemiş olduğu politika da tarafımızdan hayret ve endişeyle izlenmektedir.

30 yıldır yapılan terör saldırılarına devleti idare edenlerin ve idare etmeye talip olanların, ‘’BIÇAK KEMİĞE DAYANDI’’ Gibi söylemleri bir tarafa bırakıp o bıçağı çekenlerden bunun hesabını fazlasıyla sormaları gerekmektedir.

Bu Milletin Vicdanlara açılan bu yaranın hesabını soramayanlara Milletin cevabı’ nın nasıl olduğunu Yakın siyasi tarihimizde cevabı verilmiştir. Bunu Siyasetçilerimizin bilmesi ona göre politika üretmeleri gerektiği aşikardır.  

Millet birbirine girmesin Sağduyulu olalım gibi mesajlardan bu millet bıktı usandı. Bu millet Asla birbirini tarihi boyunca yememiş Yapılan bu tür saldırılarda her daim devletinin yanında yer almış almaya da devam edecektir.

Unutulmamalıdır’ ki, Bu Millet Bazı kararları da almaktan korkanların yerine bazı kararları almak zorunda kalırsa almaktan da asla korkmamış ve de korkmayacaktır.

Birlik ve Beraber olma noktasında Dünya tarihine Büyük örnekler sunan Türk milleti gerektiğinde de Bu tür örnekleri her daim sunacaktır.

Siyasetçilerimizi bir kere daha Terör Karşısında Âcizane açıklamalardan vazgeçerek gerekli tedbirleri almaya ve de Türk Milletine ve Vatanına ihanet edenlerin gereken cezalarının, hak ettiklerinin verilmesi noktasında süratle çalışmaları gerekmektedir. İlk başta da T.B.M Meclisini kirleten Milletin değil Teröristlerin Vekilliğini yapanların dokunulmazlıklarının kaldırılarak Yargı Önünde hesap vermeleri sağlanmalıdır.

Irak ın kuzeyinde yuvalanan ve Suriye’ nin de kuzeyinde de yuvalanmaya çalışılan Teröristlere asla izin verilmemelidir.

 

 

TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİT DUL ve YETİMLERİ DERNEĞİ

GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANI

MEHMET ÇELİK

 

 

Yorumlar

Yorumlar