Celal Adan’ın Meclis Konuşması

Celal Adan’ın Meclis Konuşması

08/04/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Celal Adan’ın Meclis Konuşması

MHP İstanbul Milletvekili Sn. Celal ADAN’ın TBMM’de yapmış olduğu konuşmayı sizler için yayımlıyoruz.

 

MHP İstanbul Milletvekili Celal ADAN;

 

İçerisinde bulunduğumuz süreçle ilgili, izin verirseniz, bazı konuları sizinle paylaşmak istiyorum.

Değerli milletvekilleri, Türk devleti, Türk milleti tarih içerisinde hiç bu kadar tehdit ve tehlikelere açık hâle gelmemiştir. Bu topraklarda özgürce yaşayan herkes büyük acı duymalıdır ki bugün, Türk milletinin Allah’ın nasip ettiği kendi adı, zafer ve kahramanlıklarla dolu kendi tarihi, şehit kanlarıyla kazanılmış, bütün dünyaya tescil ettirilmiş kendi egemenlik hakkı tiksindirici bir pazarlıkla gizlice darmadağınık hâle getirilmek istenmektedir. Millî haysiyetimizi, millî şerefimizi oluşturan ne kadar değer varsa bu Hükûmet tarafından masaya konulmuştur.

Bursa’da sadece Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli konuşmadı, Bursa’da Türk milletinin öfkesi konuştu, incinen şehitlerin ruhları dile geldi ve Bursa’da milliyetçi hareket konuştu. Bu ülkeye kafayı takmış olanlar, gaflet ve dalalet uykusundan gittikleri yolun kötü bir yol olduğunun farkında olmayanlar, hatta ihanet içinde olanlar Bursa mitinginden yükselen sese, orada dile gelen ruha dikkat etmeliler, orada söylenenleri iyi anlamalılar. Milliyetçi hareketi hafife alanlara milliyetçi, ülkücü hareketin ağırlığı behemahal gösterilecektir.

Değerli milletvekilleri, gerçekten utanç vericidir. Bu millet ar ve hayâ damarlarının sağlamlığıyla bilinir ama bu ülkenin bir kısım medyası, bu ülkenin bazı aydınları artık ar ve hayâ duygusunun kalmadığını ortaya koymaktadırlar. Bu çevreler, günlerdir Diyarbakır meydanında sergilenen o utanç tablosuna alkış tutar hâle gelmişlerdir. Yine, bu çevreler, PKK terör örgütü liderinin mektup ve mesajlarına neredeyse ilahî bir anlam yüklediler. 21 Mart günü ise o malum ve meşum metin okunduktan sonra o teröristi âdeta bir Mesih hâline getirdiler. Ayıptır, bu kadarı alçaklar için bile ayıptır. Türk devletinin bütün devlet olma vasıfları bir teröristin iradesine, inisiyatifine bırakılmıştır. Sayın Başbakan, günlerdir PKK hainlerine güvenlik garantisi vermekle meşguldür. Sayın Başbakan ve çalışma arkadaşları, topyekûn devletin iradesini yerlerde süründüren eşkıyabaşının beyanlarına övgüler dizmişlerdir, çok beğendiklerini ifade etmektedirler.

 

Değerli milletvekilleri, eşkıyabaşı tutukludur. Eşkıyabaşının neden tutuklu olduğu, neden ceza yediği bellidir ama Diyarbakır meydanında bir milletvekili vasıtasıyla mesajları okunurken şunu söylüyordu: “Otuz yıldır verdiğiniz mücadele kazandı, otuz yıldır verdiğiniz mücadeleden en iyi sonucu aldınız. Şimdi, yeni bir dönem başlıyor.” diyordu. Bu otuz yılda 30 bin insanımızın şehit edildiği, güvenlik görevlilerimizin şehit edildiği             -milyarlarca dolar- yetimin, garibin, fakirin fukaranın parasının teröre harcandığı bir dönemin kahramanlıklarını anlatıyordu. Burada suç yoksa, bu ifadelerde suç yoksa dünyanın neresinde suç var? Bu ifadelerle örtüşen ve bu ifadeleri öven bakan, başbakan kim varsa bunu, Yüce Divandan Türkiye’de kurtarabilecek bir güç var mıdır gerçek adalet olduğunda? Millî devletlerin ölümünü ilan ediyor orada. Bir millî devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Ba

Yorumlar

Yorumlar