İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burası Sizin Eviniz

Son güncelleme tarihi

Burası Sizin Eviniz

…bugünkü görüşmeden edindiğim intiba, gerçekten camiamızı kucaklayan bir vizyona sahip, iyiniyetli, alçak gönüllü ve görev bilinci olan bir daire Başkanımızın olması beni ziyadesiyle mutlu etti. Görüştüğüm Şehit yetimi kardeşlerimden edindiğim bilgiye göre, kendisine bizzat cep telefonundan ulaşmalarına rağmen hepsine aynı özveri ile yanıt veren ve yardımcı olmaya çalışan bir Daire Başkanı… Ve inanıyorum ki, bu daire Başkanımızla var olan diğer sorunlarımız da kısa zamanda çözümlenecek inşallah…

Bugün, Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanı Sn. Hüseyin Demirbaş ile görüştüm ve özellikle son yapılan 6495 sayılı yasa çalışması başta olmak üzere, bu zamana kadar yapmış oldukları bütün çalışmalardan dolayı kendisine teşekkür ettim.

 Sn. Demirbaş, küçük bir söyleşiden sonra sitemizde yer alan haberlerle ilgili olarak düşüncelerini iletti. Yapılan konuşmaların birinci ağızdan dinlenilmemesi halinde çok farklı yerlere çekilebildiğini, bir derneğin yasa çalışması yapılırken katkısı olduğunu söylemenin, sadece o derneğin katkısı olduğu anlamına gelmediğini bildirdi. Sn.Hüseyin Demirbaş, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına varsa bir soru ya da sorun, direkt muhatabı ile görüşülmesinin önemine işaret etti.

 Kızılcahamam’da gerçekleşen toplantı ile ilgili olarak, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğinin bir organizasyon tertip etmeyi planladığını, böyle bir toplantı tertip ediyorsanız Daire Başkanlığı olarak biz de tabi ki katkı sunarız dediklerini ileten Daire Başkanımız, sadece bir derneğin şubelerinin katılımı ile gerçekleşen bir toplantı olduğunu, geçen ay Muharip Gaziler Derneği Genel Merkezinin Gaziantep’te gerçekleştirdikleri toplantıya da Daire Başkanlığı olarak aynı görev bilinci ile katıldıklarını dile getirdi.

 

 

Sn. Demirbaş, Bitlis Şehit Aileleri Derneğinin koordinesinde yapılacak bir organizasyona da memnuniyetle katkı sunacaklarını bildirdi.

 Genel olarak ortaya çıkan her olumlu gelişmede, her kesimden katkılar sunulduğunu belirten Daire Başkanımız; “Bu işte kimin katkısı varsa kim Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malulleri ile ilgili iyi bir şeyler yapıyorsa biz onları destekleriz, Allah onlardan razı olsun.” dedi.

 Herkes gelir geçer, önemli olan birlik ve beraberliği sağlayabilmemiz.” diyen Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanı Sn. Hüseyin Demirbaş konuşmasının devamında;

 “Biz ne zaman kazanırız biliyor musunuz?

 Eğer bir Muharip Gazi gelip, “Malul Gazilerimizin şu sorunu var, bu arkadaşlarımızı düşünmemiz lazım” ya da bir Malul Gazinin bir Muharip Gazimiz için “Almakta olduğu Şeref aylığının 2 parçalı olması sorununun çözümlenmesi benim sorunumdur.” dediği zaman,

 Bir vazife malulü kardeşimizin, terörle mücadele Gazilerinin bir kahraman olduğunu ve “biz de keşke çatışmada yaralanmış olsaydık, onun için ne yapılsa azdır” dediği veya terörle mücadele Gazisi bir kardeşimizin “Biz çatışmada yaralandık ama o kardeşimiz de halisane duygularla vatan için görev icra ederken sakat kaldı, ona da o nasip oldu ama ona da şu haklar verilmeli” dediği zaman,

 İstiyoruz ki bir Gazimiz çıksa dese ki, “Şehidimizin emaneti her şeyden daha önemli”, ya da bir Şehit ailemiz Gazimiz için çıksa dese ki, “bu kardeşimiz halen yaşıyor, onun çok daha fazla desteğe ihtiyacı var” desin istiyoruz.

 Ne zaman biz bunu diyebilirsek o zaman bütün sorunlar kendiliğinden bitecek,

 Ama şu an bunu tam olarak başaramadık ne yazık ki...” dedi.

 Daire Başkanımız bu konuşması ile; “birlik ve beraberlik içerisinde olamadığımız için taleplerimizi düzgün yansıtamıyoruz.” diyerek gerçekten var olan en büyük sorunun birlik ve beraberliği sağlayamamız olduğunu açıkça gözler önüne sermiş oldu.

 Hakikaten de öyle değil mi? 

 Kimi için en öncelikli olan talep Havaalanlarında VİP’den öncelikli geçiş hakkı olduğu halde, kimisi için de sağlık gibi en önemli ve hassas bir konuda protezinin Devlet tarafından karşılanması olmuyor mu?

 

 

Değerli arkadaşlar, Daire Başkanımızın ilettiği gibi hepimiz birimiz anlayışı ile camiamızın her ferdinin sorununu kendi sorunumuz bilirsek zaten sorunlar kendiliğinden çözülme trendine girecektir.

 Peki her şeyi yasa çalışmasından ibaret gören derneklere ne demeli?

 Dernekçilik demek yasa çalışmalarının yapılması için talepleri iletmekten mi ibaret?

 Bu belki de derneğin yapması gereken hizmetlerden yalnızca binde biri diyebiliriz. Bugün Şehit aileleri, Gaziler ile Harp ve Vazife Malulleri ile ilgili hangi dernek olduğu önemli değil,üyelerinin sorunlarının çözümü adına hangi projelere imza attığını ya da ne tür çalışmalar yaptığını hangimiz çıkıp sorguluyoruz?

 Velhasıl bugünkü görüşmeden edindiğim intiba, gerçekten camiamızı kucaklayan bir vizyona sahip, iyiniyetli, alçak gönüllü ve görev bilinci olan bir daire Başkanımızın olması beni ziyadesiyle mutlu etti. 

 

 

Görüştüğüm Şehit yetimi kardeşlerimden edindiğim bilgiye göre, kendisine bizzat cep telefonundan ulaşmalarına rağmen hepsine aynı özveri ile yanıt veren ve yardımcı olmaya çalışan bir Daire Başkanı…

 

 

Ve inanıyorum ki, bu daire Başkanımızla var olan diğer sorunlarımız da kısa zamanda çözümlenecek inşallah...

 

 

Daire Başkanımızın şu sözleri de oldukça manidar;

 

 

“Kim olursa olsun, ben olayım ya da olmayayım hiç önemli değil, burası sizin daireniz ve sizin için çalışmak zorunda. Gerisi teferruat. Burası sizin eviniz. Bu şekilde olaya bakılırsa zaten gerisi kendiliğinden gelecektir.”

 Ne diyelim,

 

 

Sn. Daire Başkanım, Allah seni ve senin gibi düşünen Devlet büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin, yolun açık olsun… 

 

 

Allah bu camiaya hizmet eden herkesten binlerce kez razı olsun...

 

 

Saygılarımla.

 

 

                                                                                 ———————

                                                                                  Hamit YILDIZ

                                                                                  Gazi J. Yzb.

                                                                                  Gazihaber.com

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/yeni/limon4.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir