Bu taksiye şehit aileleri ücret ödemiyor | Gazi TV

Bu taksiye şehit aileleri ücret ödemiyor

Bu haber 26 Aralık 2013 - 18:53 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
Bu taksiye şehit aileleri ücret ödemiyor

Sakaryalı bir taksi şoförü, örnek bir davranışa imza attı.

Aracına binen şehit ailelerinden tek kuruş ücret almayan taksici Tayfun Servet, yakın bir arkadaşının şehit düşmesinin ardından böyle bir karar aldığını belirtti.


Sakarya’nın Serdivan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü yanında faaliyette bulunan VIP Taksi Durağında Harun Sargın’a ait takside şoförlük yapan Tayfun Servet, şehit ailelerinin yanında olduğunu göstererek örnek bir projeyi hayata geçirdi. Altı senedir şehit ailelerinden tek kuruş almadan gidecekleri yere götürüp getiren taksici çevresinden de olumlu tepki alıyor. Askerdeyken yakın bir arkadaşının şehit olması üzerine böyle bir projeyi hayata geçirmek istediğini belirten Tayfun Servet, taksinin sahibi Harun Sargın’ın da desteğiyle şehit ailelerinden ücret almamaya başladıklarını ve bu uygulamayı 6 senedir sorunsuz bir şekilde yerine getirdiklerini anlattı.


Yaptığı uygulama nedeniyle çevresinden takdir toplayan Tayfun Servet, “Şehit aileleri hep maddi durumu olmayan insanlardan çıktığı için şehir ailelerini ücretsiz olarak yer, şehir fark etmeden ücretsiz taşıyorum. Askerdeyken yakın bir arkadaşımın şehit olması üzerine böyle bir karar aldım. Bu olay tuzu biberi oldu. Bunu düşünerek araba aldım ve şuan sıkıntısız çalışıyorum” dedi.

 

Haberin Devamı http://www.sabah.com.tr/Yasam/2013/12/26/bu-taksiye-sehit-aileleri-ucret-odemiyor

Yorumlar

Yorumlar