Bu rezaletin arkasında kimler var? | Gazi TV

SON DAKİKA

Bu rezaletin arkasında kimler var?

Bu haber 17 Eylül 2012 - 11:05 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Bu rezaletin arkasında kimler var?

TRT’nin haberini kimler montajlanmış olabilir?

Şehit askerler için düzenlenen tören üzerinden TRT’ye saldırı düzenlendi. Montajlanmış bir fotoğraf TRT’nin habermiş gibi sosyal medyada yayıldı ve tepki topladı.

Afyonkarahisar’daki patlamada şehit olan askerler için Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tören düzenlendi. Türk bayrağına sarılı şehit cenazeleri törenin ardından ambulanslarla ve askeri cenaze araçlarıyla GATA’dan çıkarıldı ve Etimesgut Askeri Havalimanı’ndan memleketlerine gönderildi. Konvoyun havalimanı nizamiyesine girişinde, polis memurları saygı duruşunda bulundu. Bu anlar gazeteciler tarafından görüntülendi ve tüm medyada paylaşıldı.

Ancak o görüntüler üzerinden sosyal medyada TRT’ye çirkin bir saldırı düzenlendi. Konvoyun fotoğrafı montajlanarak haberin sunuş şekli farklı gösterildi.

Üzerinde oynanmış fotoğraf, son dakika gelişmesi olarak verildi ve TRT Haber’in olayı, “Şehitlerimiz memleketlerine uğurlanıyor: Şehit cenazeleri yeni açılan kavşak ve duble yollar sayesinde artık daha kısa sürede memleketlerine ulaştırılıyor” diye yayınladığı gösterildi.

Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı. TRT’nin şehit haberini bu şekilde verdiğini düşünenler olaya tepki gösterdi. Ancak gerçek farklıydı. Hürriyet’e konuşan TRT yetkilileri “Bugün Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları dışında son dakika haberi vermedik. O fotoğraf montajlanarak yapılmış çirkin bir saldırı” dedi.

İşte büyük tepki toplayan o montajlanmış fotoğraf:

TRT Haber, olayın ardından Twitter adresinden açıklamlarda bulundu ve “İşte sahtekarlığın gizlenemeyen izleri” şeklinde, fotoğrafın montajlandığını ifade eden bir fotoğraf paylaşıldı.

İşte TRT Haber’in yaptığı açıklamalar ve paylaştığı fotoğraf:

“Sosyal Medya’da en hassas konumuz olan şehitlerimiz vesile edilerek TRT Haber’e yönelik iğrenç bir sahtekarlık kampanyası yürütülmektedir. Şehitlerimizin ruhlarıni incitecek bu alçak kampanyayı başlatan ve ona alet olan maşalarla yargı önünde hesaplaşmak boynumuzun borcudur. Kamuoyumuza saygıyla duyurulur.”

 

Bu rezaleti kim yapmış olabilir, biran önce bulunmasını ve hesap vermelerini ümit ediyoruz.(Gazihaber.com)

Yorumlar

Yorumlar