Bu Millet Sizi Seviyor | Gazi TV

SON DAKİKA

Bu Millet Sizi Seviyor

Bu haber 15 Ekim 2012 - 20:08 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Bu Millet Sizi Seviyor

Bolu Olay köşe yazarı Sn. Erol YILDIZ’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Gazilerimiz bu vatan için mücadele etmiş ve bacağını kolunu bu uğurda kaybetmiş insanlar. Hepsi hayatın baharında iken, yaptığı görev ve vatan aşkına bir uzvunu kaybetmiş olmanın ezikliğinden ziyade, terörün yüksek düzeyde artışının onları daha fazla üzdüğünün göstergesi olarak görüyorlar.

 

 

Her televizyon açışımda, her gazeteyi elime aldığımda yüreğimde duyduğum acıyı, benim kadar gazilik dışında olan bir kişinin anlaması mümkün olmadığını düşünen biriyim. Neden diye soracak olursanız; ben yıllarca gazilerimizin terör nedeniyle kopan el ve ayaklarının protezini yapan firmada üzülerek de olsa onlara hizmet eden biri olarak yakından görüp tanıyorum. Yüzlerinde beliren o hüzün ve gözlerindeki bitmez ışığı bu hallerine rağmen halen gören biriyim. İnanıyorum ki; her birine ihtiyaç duyulduğunda bu vatan için yapamayacakları yoktur. Bunu bilerek, zevkle hatta Atatürk’e bağlılığından biliyor ve tanıyorum.

 

 

Bu vatan’ın bütünlüğünden sorumlu bireyler olarak, onlar kol ve bacaklarının kaybolmasından şu halleriyle endişeli değiller. Onlar sadece Vatana, Ataya ve mesleklerine olan bitmez bağlılıklarının üzüntülerinden ibarettir. Çoğu kişinin bilmeyeceği önemli bir konu ise; Devletin onlara yapacağı, gazilik mertebesi ile ortaya çıkan sıkıntıların giderilme isteğidir. Bildiğim kadarıyla vatan için mücadele ederken sakatlanan bu kişiler, taktıkları protezin bile parasının bazı gazilere ödenmek istenmediğini görmek bile beni üzüyor. Bundan sonra onların göstereceği rahat yaşam ve Vatan’a karşı olan manevi duygularıdır. Gerisi ise teferruattır.

 

Kaynak: http://www.boluolay.com/makale/1594/17/

Yorumlar

Yorumlar