Bu Arınç Neden Ağlıyor? | Gazi TV

Bu Arınç Neden Ağlıyor?

Bu haber 20 Aralık 2012 - 16:24 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Bu Arınç Neden Ağlıyor?

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Baler FİDAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

İnsani boyutlarının dışına çıkıp, başka bir pencereden bakarak hiç düşündünüz mü koskoca başbakan yardımcısı kurt siyasetçi yufka yürekli Bülent Arınç neden ağlıyor.

 

Bülent Arınç’ın  tartışılması için bilinçli olarak söylediği “ben de olsam dağa çıkardım” söylemiyle ilgili onca yazılan çizilen oldu, ciddi manada tepki gösterip istifa etmesini isteyenler,  bu tarz yaklaşımların bir devlet adamına yakışmadığını dile getirerek  “çok istiyorsan dağa çık, PKK gibi düşünüyorsun”  diyenler oldu.

 

Özellikle  Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Iğdır Milletvekili Sinan Ogan ve Şehit-Gazi Derneklerinin açıklamalarının hepsinin altına imzamı atıyorum, Bülent Arınç, köpeksiz köy misali değneksiz  gezmektedir.

 

Haklıdır bir tarafta beyhude tepki gösterenler,  diğer tarafta hazmı geniş, tepkisiz çoğu zaman alkış tutan gafiller, çok vakit tepki gösterip oy verenler ve bu söylemleri avucunu ovuşturarak bekleyen malum kesimler.

 

Ben bu duruma tartışmalardan bu söylemlerden farklı bir pencereden daha yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum.

Sn.Bülent Arınç, gündem oluşturmayı iyi becerir, yılların vermiş olduğu deneyimlerle siyaseti, siyasetçiyi ve seçmeni iyi okuma özelliliği de mevcuttur.

 

Açılım sürecinden bu yana dikkat ederseniz Sn. Arınç’ta Kürtçülere(PKK) karşı duygusal bir yakınlık peyda oldu.

 

Asker, ordu, Atatürkçü, Milliyetçi, Ülkücü dendiğinde sinirleri hoplayan Sn. Bakanın söz konusu bu bölücü gürühu ilgilendiren bir söylem olduğunda yelkenleri suya indirdiğine ve ağladığına şahit oluyoruz.

 

Sn. Bülent Arınç ısrarla ve arzuyla Cumhurbaşkanı olmak istiyor ve sözüm ona 3. Dönem tüzüğünden dolayı vekil olamıyor, bu yaştan, bunca hizipten sonra yazlığında geçip oturamaz. Onun için görev bitmedi henüz, kardeşleri Tayyip Erdoğan ve Gül istedikleri makamlara geldiler, Onlar yükselirken O hep fedakârlık eden oldu.

 

Görünen o ki kardeşleri ona bu sefer de “Sen cumhurbaşkanı” ya da “başkan ol” demeyecek, koltuk tatlı kimse daha aşağıda makamda kendini görmek istemiyor. Akp’nin adayı Tayyip Erdoğan bu şimdiden kesin. Tahminim, Sn. Arınç gemileri yakacak ve her şeye rağmen aday olacak. Hem de Tayyip Erdoğan’ın karşısında…

 

Kendisine AKP’den oy çıkmaz Chp, Mhp’liler sittin sene oy atmaz geriye bu tür söylemleriyle kafalamaya çalıştığı Kürtçü oyları kalıyor. Amaç o oyları yabana kaptırmamak. Referandumda olduğu gibi bu oyları alarak olası güçlü bir adaya gitmesinin önüne geçerek. Tayyip Erdoğanın Cumhurbaşkanı olmasını sağlamak makamı yabana kaptırmamak.

 

Cumhurbaşkanı olamayacak belki ama kendince ciddi bir oy alacak.

 

Bu millet bunca şeyden sonra Bülent Arıncı Cumhurbaşkanı yapmaz. Tavsiyem Sn. Arınç G. Kışanak’ın yerine empati yapacağına, 20 yaşında evlatlarını, Bülent Arınç gibiler rahatça  istediği gibi konuşsun diye toprağa vermiş bir Şehit anasının babasının yerine koysun, çocuğu yetim kalmış, umutları gencecik yaşında  toprak olmuş bir Şehit eşinin yerine koysun.

 

Olmadı mı, beğenmedi mi?

 

BDP’lilerle el ele Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine  Başkan adayı olsun…

Yorumlar

Yorumlar