Gazi TV

Bolu Dağı’nda Yarın İtibariyle Tatil Dönüşü Yoğunluğu Bekleniyor

Bolu Dağı’nda Yarın İtibariyle Tatil Dönüşü Yoğunluğu Bekleniyor
17 Mayıs 2021 - 6:30
Bolu Dağı’nda Yarın İtibariyle Tatil Dönüşü Yoğunluğu Bekleniyor

Bolu’da, TEM’in Bolu Dağı geçişinde yarın itibariyle tatilcilerin dönüş yoğunluğunun beklendiğini söyleyen Bolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Habib Aksar, “Bu dönüşün akıcı bir yoğunlukta olacağını düşünüyoruz. Çünkü güzergahımızda herhangi bir yol çalışmamız yok, yollarımız müsait” dedi.
İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone
Bolu’da, korona virüsle mücadele kapsamında getirilen ve Ramazan Bayramı tatilini de kapsayan tam kapanma öncesinde TEM’in Bolu Dağı güzergahından yaklaşık 100 bin araç İstanbul’dan Anadolu’ya geçiş yaptı. Nisan ayının son 2 gününde yaşanan yoğunluk tam kapanmanın başlamasıyla birlikte Bolu Dağı’nda araç geçişinin günlük 3 bine kadar düşmesine sebep oldu. Bayram tatili boyunca araç yoğunluğunun yaşanmadığı TEM’in Bolu Dağı geçişinde yasakların bitmesiyle birlikte tatilcilerin oluşturacağı akıcı bir yoğunluk bekleniyor. Bolu Valiliği ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yarın itibariyle Anadolu’dan İstanbul’a dönecek tatilcilerin sebep olacağı yoğunluğa karşı hazırlıklarını tamamladı. Güzergahın önemli noktalarında görev alan ekipler tatilcilerin sağlıklı bir şekilde evlerine dönebilmeleri için 24 saat esasına göre çalışacak.
“Güzergahta çalışma yok, yollar müsait”
Tatilden dönen vatandaşların 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde yoğunluk oluşturmasını beklediklerini ve tüm hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen Bolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Habib Aksar, “Bolu Dağı bölgesi karayollarının en önemli geçiş noktalarından birtanesi. Biz de bu noktada Bolu Valiliği ve Bolu Emniyet Müdürlüğü personeli olarak vatandaşlarımızın bu bölgeden geçişlerini güvenliğini temin etmek için görev almış bulunmaktayız. Bayram döneminde yoğunluğumuz neredeyse hiç yok. Özellikle bayram öncesi tam kapanma ilan edilmeden Nisan ayının son iki günü günlük araç geçiş ortalamamız Anadolu yönüne 38 bin araçken bu bayram günlerinde 3 bin araca kadar düştü. Bu da vatandaşlarımızın kısıtlamaya uyduğunu göstermekte. Ancak özellikle Anadolu yönüne kapanma öncesinde geçiş yapan araçlarımızın tekrar İstanbul yönüne 17 ve 18 Mayıs tarihlerinde dönüşlerini bekliyoruz. Ancak bu dönüşün akıcı bir yoğunlukta olacağını düşünüyoruz. Çünkü güzergahımızda herhangi bir yol çalışmamız yok yollarımız müsait. Anadolu otoyoluna alternatif D-100 karayolu, D-100 karayoluna alternatif Anadolu otoyolu olmak üzere vatandaşlarımızın güvenli seyahatlerini temin etmek üzere hem Bolu Emniyet Müdürlüğü hem de Bolu Valiliği’ne bağlı başta karayolları olmak üzere tam kadro sahadayız. Gece gündüz vatandaşlarımızın seyahatlerinin sorunsuz bir şekilde sağlanması için kendilerine yardımcısı olmak için güzergahtayız” dedi.
Sürücüler uyarıldı
Bolu’da, Pazartesi ve Salı günleri beklenen yağış sebebiyle sürücülere uyarılarda bulunan Aksar, “Ancak bu iki günlük yoğunluk sürecinde vatandaşlarımızdan küçük bir ricamız olacak. Pazartesi ve Salı günleri bölgemizde yağış beklenmekte. Bundan dolayı seyahate çıkacaklar için seyahat planlamaları yaparak çıkmaları ve kesinlikle dinlenerek yola çıkmalarını rica ediyoruz. Yola çıkmalarından itibaren kesinlikle hem sürücülerin hem de yolcuların emniyet kemerleri takılı olsun. Sürücüleri cep telefonu gibi aletlerle uğraşmasınlar. Özellikle havanın yağışlı olmasından dolayı hız limitlerini mümkünse uysunlar ve takip mesafesine dikkat etsinler. Son olarak uzun yol yapacak sürücülerimiz için 2 saatte 10 dakika mola vermeleri hem kendi sağlıkları hem de bizlerin görevi için çok daha sağlıklı olacaktır” ifadelerini kullandı.

#boludağı #boludağıtrafiği #tatilcilerindönüşü #haber #sondakika #gündem

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

Yorumlar

Yorumlar

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü:-
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Gaziler Haber Sitesi 2021

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum