Biz Olmak. | Gazi TV

SON DAKİKA

Biz Olmak.

Bu haber 10 Mayıs 2012 - 12:01 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Biz Olmak.

Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki, bağışlama rüzgârı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize İYİ bir şey yaparsa onu kayaya kazımalı ki onu hiçbir rüzgâr yok etmesin…

 
 
Çölde yolculuk eden iki arkadaş hakkında bir hikâye anlatılır. Yolculuğun bir aşamasında iki arkadaş tartışırlar biri ötekine bir tokat atar. Tokadı yiyenin canı çok yanar ama tek kelime etmez ve kum üzerine şu sözleri yazar;
 
“BUGÜN EN IYI ARKADASIM BANA BIR TOKAT ATTI.”
 
Yıkanabilecekleri bir vahaya rastlayana dek yürümeyi sürdürürler. Tokadı yiyen yıkanırken bir batağa saplanır, boğulmak üzereyken arkadaşı tarafından kurtarılır. Boğulmak üzere olan arkadaş tam kurtulduktan sonra, bir kaya parçası üzerine şu sözleri kazır:
 
 “BUGÜN EN İYİ ARKADASIM BENİM HAYATIMI KURTARDI.”
 
Tokadı vuran ve sonra arkadaşının hayatını kurtaran kişi ona şöyle der;
 
“senin canını yaktığımda bunu kum üzerine yazdın ama şimdi kayaya kazıyorsun. NEDEN?”
 
Öbür arkadaş ona şöyle cevap verir:
“Biri bizi incittiğinde bunu kum üzerine yazmalıyız ki, bağışlama rüzgârı estiğinde onu silebilsin. Ama biri bize İYİ bir şey yaparsa onu kayaya kazımalı ki onu hiçbir rüzgâr yok etmesin.”
 
İNCİNMELERİNİZİ KUMA, GÖRDÜGÜNÜZ İYİLİKLERİ KAYALARA KAZIMAYI ÖĞRENİN.
 
Buradan çıkarmamız gereken sonuç ne derseniz;
 
Her ne olursa olsun, biz güzide ve büyük bir camiayız. Küslüklerimizde, kavgalarımızda, kederlerimizde, mutluluklarımızda olacak. Önemli olan, bunları nerede kiminle paylaşacağımız ve gerektiğinde tek bir yumruk olmamızın gerekliliğidir.
 
Seçim biter izi kalır, biz yine yüz yüze bakmak zorunda kalırız. Kaybetmenin hırçınlığını, kazanmanın ve etkilerinin aşırılığını hesaplayarak hareket etmeliyiz. Onun için konuşma, yorum ve yazılarımızda ölçülü, saygılı ve kucaklayıcı olmalıyız.
 
Yara gider izi kalır, çivi çıkar pası kalır” bunu unutmamakta fayda vardır.
 
 
Savaş YÜCEL…

Yorumlar

Yorumlar